آکاایران: > گروه سیاست و اقتصاد- امام جمعه قیدار گفت: آمریکا با دوقطبی سازی به دنبال امتیازگیری از ایران است و می خواهد یک رأس قدرتمند برای پروژه سازش بیابد.

آکاایران: آمریکا به دنبال دوقطبی سازی در ایران است

به گزارش ایکنا از زنجان، حجت‌الاسلام سیدعلی موسوی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه قیدار، اظهار کرد: دشمنان و در رأس آن‌ها آمریکا به دنبال عملی کردن پروژه دوقطبی‌سازی در ایران به‌عنوان اصلی‌ترین ابزار برای امتیازگیری است.
 
وی با اشاره به اینکه دشمنان به دنبال این هستند که یک رأس قدرتمند برای پروژه سازش در ایران پیدا یا ایجاد کنند بیان کرد: این درحالی است که سخنان و موضع‌گیری‌های انقلابی اخیر رئیس‌جمهور این پروژه را تعیین تکلیف کرد و برای همیشه با شکست مواجه ساخت.
 
به گزارش آکاایران: امام جمعه قیدار خاطرنشان کرد: آمریکا امروز از دست ایران بسیار عصبانی است و این عصبانیت کاملا قابل درک است چرا که در جای‌جای منطقه از جمهوری اسلامی سیلی‏های سختی خورده و در این حالت باید هم چنین عصبانی باشد، عربده بکشد و لاف بزند.
 
وی با اشاره به اهمیت پایگاه نماز جمعه تصریح کرد: نمازجمعه تجلى عینیت اسلام و دین و سیاست است و به عنوان یک رسانه فراگیر، پایگاه روشنگرى و آگاهى‏بخشى، پایگاه تقویت مقاومت و مقابله با فتنه‏ها، جایگاه موضع‌گیرى‏هاى صریح در حمایت از نظام و انقلاب و اصول مکتب امام راحل و آرمان‌های شهدای عالیقدر است.
 
موسوی با بیان اینکه بصیرت‌بخشى و آگاهى‌دهى‏ به مردم از دیگر کارکردهای مهم و اصلی نماز جمعه‌ها است، اظهار کرد: کارکرد بسیار مهم و موثر دیگر این است که نمازجمعه مرکز دعوت به تقواى فردى و اجتماعى است، اثر این دعوت مستمر و مداوم با هیچ مقیاسى قابل اندازه‏گیرى نیست.
 
وی کارآفرینی را یکی از ضروریات زندگی امروز خواند و گفت: کارآفرینی در چنین شرایطی منابع لازم برای ایجاد رشد و توسعه در زمینه‌های تولید و منابع انسانی را فراهم می‌کند و با ایجاد اشتغال و کسب و کار جدید بر توسعه محصولات و خدمات می‌افزایند.
 
امام جمعه قیدار با تأکید بر توسعه فرهنگ مهارت‌آموزی باید در جامعه به‌ویژه در بین جوانان اظهار کرد: آموزش‌های کشور باید به ‌سمت مهارت‌های فنی و حرفه‌ای برود وفرهنگسازی مناسب آموزش فنی و حرفه‌ای و حمایت دولت در این بخش می‌تواند با غول بیکاری مبارزه کند.
 
انتهای پیام
گزارش خطا
.

منبع : iqna.irfa