آکاایران: > گروه فعالیت های قرآنی ــ فعال قرآنی کویتی تاکید کرد: من به مسابقات مختلف قرآنی در ایران رفته ام ولی دقت این مسابقات در قم از مناطق دیگر بیشتر است.

حسن قنبر، فعال قرآنی کویت و مسئول یکی از دارالقرآن های این کشور در حاشیه برگزاری چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن اوقاف قم که در امامزاده شاه سیدعلی در حال برگزاری است در گفت و گو با ایکنا از قم با تشکر فراوان از مسئولان اوقاف قم برای دعوت از وی برای حضور در سالن مسابقات بیان کرد: من از مسئولان اوقاف به خاطر اینکه لحظاتی فرصتی ایجاد شد تا بتوانم از نزدیک در جریان مسابقات قرار بگیرم تقدیر دارم.

به گزارش آکاایران: وی افزود: من در شهرهای مختلف ایران مسابقات را دیده ام اما در قم و در بخشی که برنامه ها را ملاحظه کردم حافظان قرآن با دقت و به زیبایی به تلاوت قرآن از حفظ پرداختند.

وی تاکید کرد: حضور گروه های مختلف مردم و شور و نشاطی که در فضای مسابقات دیدم ناشی از حب فراوان مردم قم به قرآن کریم است.

این فعال قرآنی کویتی استفاده از داوران درجه یک همچنین برگزاری مسابقات در رشته های مختلف اذان و دعاخوانی و قرائت و حفظ را ستودنی دانست و افزود: این جامعیت و گستردگی مسابقات یکی از وجوه ممیزه مسابقات قرآن در ایران است.

حسن قنبر همچنین با بیان اینکه مدیریت دارالقرآنی در کویت را بر عهده دارد تصریح کرد: در این دارالقرآن برای گروه های مختلف مردم کلاس ها و دوره های قرآنی برگزار می شود.

وی که برای برگزاری چندین دوره قرآنی به قم آمده است عنوان کرد: در این دوره ما مربیان و معلمان مراکز مختلف را انتخاب کرده و آموزش های تکمیلی در رشته های مختلف  در اختیار آنان قرار می دهیم.

وی افزود: معلمانی از نجف و اهواز و ... فارس و عرب زبان در این دوره ها حضور دارند.

یادآور می شود چهل و یکمین دوره مسابقات اوقاف قم از امروز سوم مرداد در بخش مردان و در رشته  های مختلف در امامزاده شاه سیدعلی در حال برگزاری است.

انتهای پیام

گزارش خطا
.

منبع : iqna.irfa