آکاایران: > گروه سیاست و اقتصاد ـ قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با بیان اینکه در شرایط بسیار حساس و در حال عبور پیچ تاریخی هستیم و دشمن برای براندازی نظام جمهوری اسلامی طمع کرده است، گفت: دشمنان آرزوی براندازی نظام جمهوری اسلامی را به گور خواهند برد البته نباید دشمن را کوچک بشماریم و از آن غافل شویم.

به گزارش ایکنا از فارس، نصرت‌الله لطفی، قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور شامگاه چهارشنبه، سوم مردادماه در همایش علما، روحانیون و ائمه جماعات شیراز با بیان اینکه امسال در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم بر این نکته تأکید کرد که بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب تنها مختص به ایام دهه فجر است.
وی با یادآوری اینکه در توصیف امام معمولاً ایشان را احیاگر اسلام ناب محمدی(ص) می‌دانیم‌، افزود: امام یک مرجع جامع‌الشرایط با همه ویژگی‌های منحصر به فرد و آشنایی به فقه  و فقهات و عالم عامل بود که قطعاً بیانات گهربار و حکیمانه‌اش چراغ راه همه ماست و ایشان وقتی بحث نظام مطرح است، با واژه‌های تکان دهنده‌ای ضرورت حفظ نظام را یادآور می‌شوند و می‌فرمایند حفظ جمهوری اسلامی از اوجب واجبات است و در پیام دیگر می‌فرمایند حفظ جمهوری اسلامی از نماز هم واجب‌تر است اما این جملات یعنی چه و چه شده است که چنین عالمی اینگونه می‌گوید.

به گزارش آکاایران: عبور از جمهوری اسلامی یعنی عبور از قرآن و اسلام
لطفی ادامه داد: شاید هضم این جمله برای همگان به راحتی امکان‌پذیر نباشد اما مثال این ضرورت را می‌توانیم در اغتشاشات دی‌ماه 96 مشاهده کنیم که برخی از شعارهایی که دشمنان القا کرده بودند عبور از اسلام و قرآن بود و آنجا این مفهوم بهتر خودش را نشان می‌داد که عبور از جمهوری اسلامی یعنی عبور از اسلام و قرآن و آنجاست که امام بیانات مفصلی دارند.

نباید دشمن را کوچک بشماریم
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با بیان اینکه در شرایط بسیار حساس و در حال عبور پیچ تاریخی هستیم و دشمن برای براندازی نظام جمهوری اسلامی طمع کرده است، گفت: 40 سال تحریم و فشار را به این نظام وارد کردند و قبلاً برای انجام توطئه‌های خود نفاق داشتند و ظاهر نمی‌کردند اما از دو سال قبل یعنی دو سال مانده به بهمن 97 در نشست منافقین در پاریس، مشاور امنیت فعلی کاخ سفید می‌گوید ما اجازه نخواهیم داد ایران جشن چهلمین سالگرد انقلاب خود را داشته باشد و جشن نابودی انقلاب را با حضور رئیس جمهور آمریکا در تهران برگزار خواهیم کرد که این آرزو را به گور خواهند برد البته نباید دشمن را کوچک بشماریم و از آن غافل شویم.

چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی صرفاً برگزاری یک مراسم نیست
وی با تأکید بر اینکه بزرگداشت چهلمین  سالگرد انقلاب اسلامی را سنگر دفاع مقدس برای خود برای مقابله با عمیق‌ترین دشمن نظام جمهوری اسلامی قلمداد کنیم، گفت: از منظر فرهنگ اسلامی، چهلمین سالگرد به عنوان بلوغ و تکامل است البته چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی صرفاً برگزاری یک مراسم، آیین و جشن نیست، گرچه این هم بخشی از آن خواهد بود.
لطفی با بیان اینکه معمولاً در تحرکاتی که مردم را به کف خیابان می‌آورند و شعارهایی که داده می‌شود تطهیر نظام طاغوتی صورت می‌گیرد، گفت: سئوالی که در اینجا مطرح می‌شود، این است که فلسفه انقلاب اسلامی چه بود و علت آغاز انقلاب و این نهضت الهی چه بود آیا جز این بود که رضا قلدر با یک سفر به ترکیه با نمادهای اسلامی نظیر حجاب و لباس روحانیت در افتاد و در بحث کاپیتولاسیون ایران و ایرانی را مضمحمل در برابر آمریکا کردند.

اساس انقلاب اسلامی، دفاع از دین و عرق ملی بود
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با تأکید بر این نکته که اساس انقلاب دفاع از دین و ایران و ایرانی و عرق ملی ایرانیان بود، گفت: امروز چرا باید شعار را آن‌گونه به زبان جاری کنند به این دلیل که دشمن با همه ابزارها و شبکه مجازی به دنبال تطهیر نظام طاغوتی است اما ما امروز هم افتخار می‌کنیم که مردم به روحانیت به عنوان راهنمای این مسیر اعتماد دارند و تحت تأثیر تبلیغات و رسانه‌های بیگانه قرار نگرفته‌اند.

امروز کانون دفاع از انقلاب اسلامی باید مساجد باشد
وی با بیان اینکه امروز کانون دفاع از انقلاب اسلامی باید مساجد باشد، گفت: در این فضای آشفته مبادا در میان متدینین و اهالی مساجد ما شکی ایجاد شود آن هم با این همه شبهه‌افکنی که دشمن در حال پمپاژ انواع شبهات در اذهان جوانان است لذا باید این مسئله را به‌عنوان اوجب واجبات مدنظر قرار دهیم.
لطفی اهمیت استفاده از مناسبت‌های مذهبی را در این راستا یادآور شد و گفت: ایام محرم و صفر را در پیش داریم که از فرصت حضور متدینین در حسینیه‌ها و تکایا و مساجد برای بصیرت‌افزایی و حضور آگاهانه در صحنه باید استفاده کنیم.

دست ما در کارنامه 40 ساله انقلاب اسلامی پر است
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور خطاب به روحانیان گفت: ما دستمان برای دفاع از انقلاب و تبیین دستاوردهای آن ارائه کارنامه 40 ساله انقلاب اسلامی پر است تا شاهد آن شعارهای ساختارشکنانه نباشیم.
وی این نکته رایادآور شد که ما همه فشارها و توطئه‌های  دشمنان را در طول 40 سال عمر انقلاب اسلامی تحمل کردیم و امروز هم مشکل گرانی داریم اما کمبود نداریم لذا باید این نکات را برای مردم به خوبی تبیین کنیم.
لطفی با بیان اینکه ما برای این انقلاب نکردیم که 4 نفر را برانداز کنیم، بلکه بحث دین در انقلاب ما مطرح بود، گفت: امروز هم می‌گوییم انقلاب اسلامی ما الگو و محور در منطقه و بلکه در میان همه مستضعفان است و چقدر می‌توانیم به این دستاورد بپردازیم.

تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی هر هفته در نمازهای جمعه
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور یادآور شد: ما بحثی را با شورای سیاستگذاری ائمه جمعه مطرح کردیم و مقرر شد هر هفته بخشی از خطبه‌های نماز جمعه را به تبیین یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی اختصاص دهیم.
وی تأکید کرد: ما در همه عرصه‌ها برای تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی دست پر داریم و با شعار افتخار به گذشته و امید به آینده چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را برگزار خواهیم کرد البته مناسبت ما به صورت آیینی نیست بلکه تبیینی و آیینی است و مباحث تبیینی آن از هم‌اکنون تا ایام دهه فجر ادامه خواهد داشت و در ایام دهه فجر نیز مباحث آیینی خواهیم داشت که مردم به وسیله همین تبیین‌ها با آگاهی مضاعف و حضور پرشورتری در صحنه دارا باشند و بار دیگر توطئه دشمنان ما خنثی شود.
لطفی در ادامه سخنان مقام معظم رهبری را یادآور شد و گفت: معظم‌له فرمودند ما خرمشهرها در پیش داریم لکن با دو تفاوت؛ این خرمشهرهای پیش رو همانند خرمشهر استان خوزستان خرابی نخواهد داشت اما سختی‌های مضاعفی دارد و ادامه این روند توأم با آبادانی است پس خودمان را ذیل این نگاه مهیا کنیم.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با تأکید بر اینکه نوید همه سختی‌ها آبادانی خواهد بود، گفت: شناخت و عمل به وظیفه آن هم به موقع و در ذیل آن شناخت دشمن و پی بردن به توطئه‌های آن و آمادگی برای مقابله با این دشمن از موارد مهمی است که باید مورد توجه قرار دهیم تا بتوانیم از این پیچ تاریخی عبور کنیم و یک بار دیگر برگ زرینی نصیب ایران و ایرانی شود.
انتهای پیام

گزارش خطا
.

منبع : iqna.irfa