آکاایران: > گروه فعالیت های قرآنی- دومین روز از رقابت ها در چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن اوقاف در رشته ترتیل، قرائت و دعا خوانی آغاز شده و بانوان شرکت کننده در این دور به رقابت با یکدیگر پرداختند.

آکاایران: دومین روز از مسابقات قرآن اوقاف در رشته قرائت و ترتیل برگزار شد

مجتبی جمالی، دبیر چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن اداره اوقاف و امور خیریه استان همدان در گفت‌و‌گو با ایکنا از همدان بیان کرد: در دومین روز از مسابقات قرآن متسابقین رشته‌های قرائت، ترتیل و دعا خوانی به رقابت برای حضور در مرحله کشوری می‌پردازند.
وی ادامه داد: این مسابقات حدود 150 نفر شرکت کردند که از این تعداد 56 نفر از 8 شهرستان به مرحله استانی دست پیدا کردند.
به گزارش آکاایران: دبیر چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن اداره اوقاف و امور خیریه استان همدان اظهار کرد: امسال از 4 داور در مسابقات، دو داور بین المللی در کنار دو داور ممتاز استانی حاضر هستند و به ارزیابی می‌پردازند.
جمالی ابراز کرد: همزمان با سراسر کشور آزمون اینترنتی مفاهیم قرآن کریم در کنار آزمون شفاهی برگزار می‌شود که از با شرکت در این آزمون تا 2 نمره به آزمون شفاهی شرکت کنندگان افزوده خواهد شد.
وی اضافه کرد: نفرات ممتاز در شهریور ماه سال جاری به مرحله کشوری در استان مرکزی راه پیدا می‌کنند.
دبیر چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن اداره اوقاف و امور خیریه استان همدان با اشاره به اینکه روزهای پنج شنبه و جمعه مسابقات ویژه برادران آغاز میگردد، اظهار کرد: مسابقه قرائت و ترتیل آقایان از حساسیت خاصب برخوردار است و دوتن از بهترین داورهای ممتاز بین المللی متسابقین این رشته را قضاوت می کنند.
جمالی ادامه داد: ویژه برنامه روز آخر حضور حافظان قرآن خردسال جامعه القرآن کریم برای تماشای مسابقه است زیرا همین نوجوانان هستند که در سالهای آینده به عنوان متسابق در این جایگاه قرار می‌گیرند پس تماشا و شنیدن این دسته از رقابت‌ها برای ایجاد رقابت در بین متاسبقین اثرگذار خواهد بود.
انتهای پیام

گزارش خطا
.

منبع : iqna.irfa