آکاایران: کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان اصفهان گفت: طی دو روز آینده در مناطق شرق و شمال شرق استان اصفهان شاهد وزش باد و افزایش گرد و غبار خواهیم بود.

به گزارش آکاایران: ساناز جعفری در گفت وگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به بررسی نقشه های هواشناسی استان اصفهان طی دو روز آینده اظهار کرد: بررسی این نقشه ها بیانگر حاکمیت جوی نسبتاً پایدار بر روی استان است.

وی افزود: بر این اسای طی دو روز آینده آسمان اکثر مناطق استان اصفهان صاف تا کمی ابری همراه با باد نسبتاً شدید و گرد و غبار خواهد بود.

کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان اصفهان با بیان اینکه وزش باد و افزایش گرد و غبار منجر به کاهش دید افقی در برخی از شهرستان ها شده است، افزود: همچنین طی دو روز آینده در مناطقی مانند اردستان، نطنز، نایین، زرین شهر، مبارکه و فرودگاه دید افقی کاهش می یابد.

وی سرعت وزش باد در اردستان را تا ۷۶ کیلومتر بر ساعت اعلام کرد و گفت: در مناطق شرقی و شمال شرقی وزش باد شدید و گرد و غبار بیشتر از دیگر مناطق استان پیش بینی می شود.

جعفری با بیان اینکه وضعیت دمایی استان طی ۲۴ ساعت آینده تغییر محسوسی نخواهد داشت، گفت: در این بازه زمانی کاشان با دمای ۴۵ درجه گرمترین نقطه و بویین میاندشت با دمای ۱۲ درجه سانتی گراد خنک ترین نقطه استان پیش بینی می شود.

وی دمای هوای شهر اصفهان در گرم ترین ساعت امروز را بر روی دمای ۳۹ درجه و در خنک ترین ساعات بامداد فردا نیز ۲۹ درجه سانتی گراد اعلام کرد.

.

منبع : imna.ir