آکاایران: تیران-امام جمعه شهرستان تیران و کرون گفت: رقابت ناسالم در بین تشکل های مردم نهادآسیب جدی برای فعالیت و عملکرد این نهادهای مردمی است.

به گزارش آکاایران: به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان تیران و کرون، حجت الاسلام و المسلمین حسین رشیدیان در جشن سالروز ولادت امام رضا(ع) در حسینیه قدیم تیران با اشاره به رعفت و گذشت امام هشتم، اظهارکرد: خاندان عصمت و طهارت هر کدام الگویی برای زندگی فردی و اجتماعی مردم هستند و برای سعادت دنیا و آخرت به بهره گیری از این الگوهای انسانی نیازمندیم.

وی افزود: گذشت، صبر و عیب پوشانی از ویژگی های معصومان بوده، اما امروز در جامعه شیعی این آموزه ها کمتر مورد توجه قرار گرفته اند و در فعالیت های مردمی از جمله سمن ها عیب پوشانی و رقابت سالم موجود نیست در حالی که رقابت های ناسالم در بین تشکل های مردم نهاد آسیب جدی به فعالیت و عملکرد این نهادهای مردمی وارد می کند.

امام جمعه شهرستان تیران و کرون ادامه داد: سازمان های مردم نهاد در جهت افزایش مشارکت مردمی و رفع نیازهای جامعه تشکیل شده اند، بنابراین ایجاد هم افزایی بین همه این سازمان های مردم نهاد به رفع مشکلات و تامین نیازهای اجتماعی شهر کمک ویژه ای خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: برای خروج از مشکلات نیازمند وحدت، گذشت و صبر در زندگی اجتماعی هستیم و تدام اختلافات و عدم صبر و گذشت در زندگی خانوادگی و اجتماعی مشکلات مردم را بیشتر خواهد کرد.

حجت الاسلام رشیدیان دنیاپرستی را آفتی برای زندگی فردی دانست و گفت: این ویژگی از سوی معصومان(ع) نکوهش شده، اما برخی از افراد جامعه به دلیل شیرینی دنیا به این زمانه گذرا وابسته شده اند.

.

منبع : imna.ir