آکاایران: شهردار اصفهان از آغاز عملیات اجرایی پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید اردستانی تا یک ماه آینده خبر داد و گفت: مدیریت شهری از ارگان های مربوطه انتظار دارد در زمینه اجرای پروژه حلقه حفاظتی به منظور رشد و توسعه و آبادانی شهر همراهی بیشتری دارا باشند.

به گزارش آکاایران: به گزارش ایمنا و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت الله نوروزی در دومین جلسه بررسی پروژه رینگ چهارم حفاظتی شهر اظهار کرد: با بررسی موانع فراروی حلقه حفاظتی شهر مقرر شد تا یک ماه آینده کلنگ احداث پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید اردستانی واقع در اتوبان فرودگاه بر زمین زده شود.

وی افزود: با احداث تقاطع غیرهمسطح شهید اردستانی واقع در اتوبان فرودگاه، خیابان ۳۶ متری به خیابان فرزانگان متصل و گره ترافیکی بزرگ شمال شرق شهر اصفهان گشوده می شود.

شهردار اصفهان با اشاره به بررسی موانع عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح کارخانه قند، تصریح کرد: توافقات کارشناسی با بنیاد مستضعفان به عنوان مالک مسیر تقاطع غیرهمسطح کارخانه قند در حال انجام است و پس از رفع مشکلات، عملیات اجرایی این پروژه نیز در سال جاری انجام می شود.

وی اضافه کرد: مدیریت شهری از ارگان های دیگر انتظار دارد در زمینه اجرای پروژه حلقه حفاظتی شهر به منظور توسعه و آبادانی اصفهان، همراهی بیشتری دارا باشند تا معضل ترافیک شمال شهر رفع شود.

حساسیت بر کیفیت پروژه

رییس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه این جلسه با بیان اینکه احداث رینگ چهارم حفاظتی شهر اصفهان از نیازهای اساسی شهر است، گفت: در این جلسه مصوبات قبلی در زمینه رینگ حفاظتی شهر بررسی و وظایف هر منطقه برای آغاز عملیات و فرآیند اجرایی این پروژه مشخص شد.

شیرین طغیانی با تاکید بر اینکه باید افزایش سرعت عملیات اجرایی پروژه حلقه حفاظتی شهر همزمان با رعایت اصول کیفیت مد نظر قرار گیرد، افزود: هزینه های اجرای پروژه ها از بیت المال تامین می شود و این دغدغه وجود دارد که در اجرای این پروژه کیفیت به شدت مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در اجرای پروژه حلقه حفاظتی شهر همه همسو و هم راستای هم حرکت می کنند، اظهار امیدواری کرد: با دستور و تاکیدات شهردار اصفهان و سیاست گذاری صحیح شورا اجرای این پروژه با سرعت انجام شود.

رییس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: رینگ چهارم حفاظتی اصفهان با هدف کاهش مشکلات ترافیکی و به منظور جلوگیری از ورود خودروهای سنگین به داخل شهر در اولویت برنامه ریزی های شورای پنجم قرار گرفته است.

رینگ چهارم، رفع دغدغه اصفهان و شهرهای اطراف

معاون عمران شهری شهردار اصفهان نیز در ادامه این جلسه از آغاز عملیات اجرایی پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید اردستانی در آینده نزدیک خبر داد و اظهار کرد: طی پیگیری ها و اقدامات انجام شده عملیات اجرایی ادامه بلوار فرزانگان برای کاهش ترافیک و تصادفات آغاز شده است.

ایرج مظفر با بیان اینکه تقاطع غیرهمسطح شهید اردستانی در مرحله نهایی توافقات است، افزود: تا پایان سال جاری پروژه ادامه فرزانگان و تقاطع شهید اردستانی به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه پروژه تقاطع غیرهمسطح کارخانه قند در مرحله کارشناسی است، ادامه داد: عملیات اجرایی این پروژه در سال جاری آغاز می شود و مدیریت شهری سعی دارد آن را در سال آینده به بهره برداری برساند تا ترافیک در مناطق ۱۰ و ۱۴ حذف شود.

مظفر با بیان اینکه رینگ چهارم از اصفهان و شش شهر اطراف و بخشی از فرمانداری عبور می کند که ۴۵.۸ کیلومتر آن در محدوده شهر اصفهان قرار دارد، تصریح کرد: این پروژه در ۱۱ منطقه شهرداری قرار دارد و در حال حاضر در مناطق واقع در مسیر حلقه مطالعات و تهیه نقشه تکمیلی در حال انجام است، ۲۸.۶ کیلومتر در محدوده شهرهای اطراف درچه، خمینی شهر، دولت آباد، ابریشم و خورزوق و ۳.۸ در محدوده فرمانداری است.

وی با تاکید بر اینکه راه اندازی رینگ حفاظتی شهر اصفهان فقط دغدغه شهر اصفهان نیست، بلکه مسایل ترافیکی شهرهای اطراف را نیز رفع می کند، اظهار کرد: لازم است استانداری برای تسریع در اجرای حلقه حفاظتی شهر اقدامات جدی تری را انجام دهد. 

مظفر، حفاظت از حریم شهر و اراضی کشاورزی و جلوگیری از توسعه ناموزون شهر را از اهداف احداث حلقه حفاظتی شهر دانست و ادامه داد: تامین مالی این پروژه از دغدغه های شهرداری است که در این رابطه استفاده از منابع موجود، سرمایه بخش خصوصی و فاینانس خارجی در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش ایمنا، رینگ حفاظتی از تقاطع غیر همسطح کارخانه قند آغاز و به سمت خیابان شهید خاتون آبادی، بزرگراه شهید اردستانی، خیابان آیت الله غفاری، خیابان بعثت، بزرگراه معلم، میدان استقلال، خیابان لوله ( واقع در خمینی شهر)، خیابان آتشگاه، اتوبان ذوب آهن (محدوده زندان)، جنوب سپاهان شهر و کمربندی شرق اصفهان در جوار مرکز همایش های بین المللی، نمایشگاه بین المللی(سایت نوین)، شهر رؤیاها، میدان مرکزی میوه و تره بار عبور می کند و به تقاطع کارخانه قند در خیابان جی منتهی می شود.

.

منبع : imna.ir