آکاایران: مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل گفت: قیمت فروش غرفه های میادین میوه بر اساس مزایده تعیین می شود که همین موضوع منجر به افزایش قیمت خرید می شود.

به گزارش آکاایران: محمد مجیری در گفت وگو با ایمنا، با اشاره به نحوه واگذاری غرفه های میادین میوه و تره بار اظهار کرد: غرفه ها و پروژه هایی که در سطح بازار روز کوثر، بازار گل و گیاه، بازار گیاهان دارویی و میادین میوه و تره بار وجود دارد، ابتدا کارشناسی و سپس از طریق مزایده واگذار می شود.

وی افزود: پس از آن افراد به کمیسیون تشخیص می روند تا صلاحیت اداره این مجموعه از سوی آنان محرز شود، اگر فرد صلاحیت و امتیاز لازم را کسب کرد موضوع قیمت و مسائل دیگر مطرح می شود.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل و فرآورده های کشاورزی شهرداری اصفهان در پاسخ به اینکه برخی از گران قیمت بودن هزینه این واگذاری ها گله مند هستند اضافه کرد: قیمت ها گران نمی شود، بلکه کارشناس رسمی دادگستری قیمت های پایه را مشخص می کند و سپس افراد با حضور در مزایده قیمت ها را بالا می برند. این قوانینی است که در مزایده های نهادهای مختلف شهرداری حاکم است.  

مجیری در پاسخ به اینکه چه اقدامی برای خروج دلالان از میادین میوه کرده اید؟ اضافه کرد: این بحثی قدیمی است تا کشاورز بتواند فاقد واسطه محصولاتش را عرضه کتد و بتواند حداقل سود عمده فروشی را کسب کند.

وی اضافه کرد: اما مشکل دلالان همیشه مطرح بوده و اتحادیه صنف عمده فروشان میوه جلسات زیادی در این خصوص داشته اند تا دست این افراد کوتاه شود، اما اتحادیه باید جدی تر این مباحث را دنبال کند و راهکارهایی برای این موضوع ارائه دهد.

این مقام مسئول اضافه کرد: با توجه به اینکه بخشی از حضور دلالان ناشی از کمبود غرفه برای فروش است، سازمان ساماندهی مشاغل شهری با ساخت تالار ۲۶ در میدان میوه و تره بار که ۲۸ غرفه دارد، این وضعیت را تا حدی ساماندهی کرده است.

مجیری خبر داد: ماه آینده نیز مزایده واگذاری تالار ۲۵ برگزار می شود.

وی در خصوص بازرسی اصناف و سازمان صمت در خصوص برخورد با دلالان گفت: مسئولان سازمان ساماندهی مشاغل شهری، بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت و بازرسان اصناف از ساعت چهار صبح در میدان حضور دارند، همچنین این افراد در جلسات هفتگی نرخ گذاری هم حضور دارند و نقش موثری در این موضوعات دارند.

.

منبع : imna.ir