امسال هم برای کسب عنوان آقای گلی رقابت داغی برپاست.

به گزارش آکاایران: به گزارش ایلنا، لحظه شمار آغاز لیگ هجدهم به صدا در آمده است و باید منتظر استارت این رقابت ها به صورت همزمان در 4 شهر باشیم. در این دوره هم مانند ادوار دیگر بازیکنان در کنار موفقیت تیمهای خود برای رسیدن به اهداف شخصی تلاش خواهند کرد تا بتوانند در سال جام ملت ها در تیم ملی حضور دارا باشند یا برای فصول آتی در تیمهای بهتر یا در لیگ های باکیفیت تر خودی نشان بدهند.

در این میان مهاجمان هم برای کسب عنوان آقای گلی تلاش می کنند و در بین همانها عده ای شانس بیشتری برای کسب عنوان آقای گلی دارند و رقابتشان از دقیقه یک بازی اول شروع می شود. در ادامه نگاهی به این نفرات می اندازیم:

1-علی علیپور:

رقابت1+5 برای آقای گلی در لیگ هجدهم/ گل زدن؛ کسب و کار اینهاست علی علیپور

مهاجم جوان سرخپوشان تهرانی برای دفاع از عنوان خود در فصلی که گذشت پا به مسابقات می گذارد. علیپور در لیگ هفدهم نوزده گل زد و حالا هم امید اصلی گلزنی تیمش علی الخصوص در نیم فصل اول به حساب می آید. در سه فصل اخیر‌اقای گل از پرسپولیس آمده و باید دید این بار هم چنین اتفاقی رخ می دهد یا خیر؟ علیپور می خواهد بعد از عنایتی و در کنار انصاری فرد و طارمی در آقای گلی دبل کند.

2-ساسان انصاری:

آنتونی استوکس

دو فصل قبل تا آقای گل شدن فاصله ای نداشت اما قافیه را به طارمی باخت. فصل قبل هم 11 گل زد و با صدر جدول فاصله زیادی داشت اما در لیگ هجدهم داستان ساسان انصاری کمی متفاوت است. او زیر نظر قلعه نویی و در کنار مهاجم موقعیت سازی به نام کی روش استنلی می تواند به آرزوی دیرینه اش دست پیدا کند. اتفاقی که برای به وقوع پیوستن یا نپیوستنش باید تا پایان هفته سی ام لیگ صبر کرد. در کنار انصاری سپاهان مهاجمان خوبی چون کی روش و حتی شهباززاده را هم دارد.

3-لوسیانو پریرا:

مامه بابا تیام

جزو برترین گلزنان خارجی تاریخ لیگ برتر به حساب می آید و در هر تیمی که توپ زده راه گل زدن را به خوبی بلد بوده است. شیمبا دوباره به فولاد برگشته تا با لباس سرخ این تیم برای آقای گلی مبارزه کند. شیمبا با این که سن و سالی را پشت سر گذاشته اما هنوز باصلابت و پرسرعت و موقعیت شناس است. او فاقد شک یکی از مدعیان آقای گلی خواهد بود؛ مانند چند فصل اخیر. شیمبا می خواهد بعد از ادینیو به دومین آقای گل برزیلی تاریخ فوتبال ایران تبدیل شود.

4-مرتضی تبریزی:

لوسیانو پریرا

شاه ماهی این روزهای نقل و انتقالات که جذبش برای استقلال به یک آرزو تبدیل شده است بازهم می تواند یکی از مدعیان کسب عنوان آقای گلی باشد. شماره 11 تیم فوتبال ذوب آهن در فصلی که گذشت با زدن 13 گل نزدیک ترین تعقیب کننده علیپور به حساب می آمد. حال باید دید در فصل نوین با لباس ذوب یا استقلال به رقابت ها قدم می گذارد. اتفاقی که تا چند روز دیگر مشخص می شود. مهدی رجب زاده د رفصل 85-86 در کنار دنی اولروم با 17 گل آقای گل شد تا اولین ذوب آهنی لیگ برتر از این حیث باشد. حالا اگر تبریزی بماند و به این عنوان برسد دومین نفر می شود و اگر هم احیانا راهی استقلال شد می تواند وارث عنایتی و برهانی لقب بگیرد.

5-آنتونی استوکس:

مرتضی تبریزی

مهاجم ایرلندی و نوین و 29 ساله تراکتورسازی با توجه به سبقه ای که دارد اگر به حاشیه نرود می تواند مدعی عنوان آقای گلی باشد. این بازیکن یک تمام کننده حرفه ای با فیزیکی مناسب است که روی توپ های هوایی هم مثمر ثمر است. او در هیبرنیان 18 بازی به میدان رفت و 7 گل زد. او در سلتیک 135 بازی انجام داد و 58 گل را هم وارد دروازه رقبا کرد. این بازیکن را باید با نگاهی متفاوت از همان ابتدا زیر نظر گرفت.

5+1-مامه تیام:

ساسان انصاری

 مهاجم سنگالی و فوق العاده استقلالی ها هنوز در دوراهی است. یک دوراهی که مشخص نیبست در نهایت به کجا منتج خواهد شد. تیام در سه یا چهار ماهی که برای استقلال به میدان رفت دل هواداران استقلال را ربود. در آسیا گل های مهمی را به ثمر رساند و در لیگ هم هر وقت بود، درخشید. با این حال هنوز ماندنش قطعی نیست و باید صبر کرد. بی شک اگر او بماند؛ مدعی اصلی عنوان آقای گلی خواهد بود و اگر نباشد، بیش از هر کسی رقبایش خوشحال می شوند و استقلالی ها ناراحت...

.

منبع : ilna.ir