آکاایران: بهادری:

سرانه فضای آموزشی در مسکن مهر از متوسط کشوری پایین تر است/ تهران، البرز و خراسان رضوی در صدر بحران فضای آموزشی

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه در برخی از مساکن مهر، زمین نیز برای ساخت مدرسه پیش بینی نشده، سرانه فضای آموزشی در آن را از متوسط کشوری پایین تر دانست.
جمعه 5 مرداد 1397 ساعت 10:50

سرانه فضای آموزشی در مسکن مهر از متوسط کشوری پایین تر است/ تهران، البرز و خراسان رضوی در صدر بحران فضای آموزشی عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه در برخی از مساکن مهر، زمین نیز برای ساخت مدرسه پیش بینی نشده، سرانه فضای آموزشی در آن را از متوسط کشوری پایین تر دانست. سرانه,فضای,آموزشی,در,مسکن,مهر,از,متوسط,کشوری,پایین تر,است/,تهران،,البرز,و,خراسان,رضوی,در,صدر,بحران,فضای,آموزشی Icana Icana

سیدهادی بهادری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  از کمبود شدید فضاهای آموزشی در برخی مساکن مهر انتقاد کرد و گفت: متاسفانه بر اساس آمارها استان‌های خراسان رضوی، البرز و تهران با کمبود فضاهای آموزشی در مسکن مهر مواجه هستند به گونه‌ای که استان تهران نیاز به ساخت 3 هزار و 600 کلاس، استان البرز 2 هزار کلاس و خراسان رضوی نیز به 3 هزار کلاس نیاز اساسی دارند؛ البته وضعیت فضاهای آموزشی در مساکن مهر به گونه‌ای بحرانی است که حتی در برخی از آنها زمین نیز برای ساخت مدرسه پیش‌بینی نشده است.

به گزارش آکاایران: نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم فعال‌سازی شورای تامین مسکن در شهرستان‌ها برای بستن سریع‌تر پرونده مسکن مهر، افزود: متاسفانه مکان‌یابی بسیاری از پروژه‌های مسکن مهر اشتباه بود و فاقد توجه به تامین زیرساخت‌های لازم مانند فضاهای آموزشی، ساخت آنها در دستور کار قرار گرفت و هنوز نیز گامی جدی برای رفع مشکلات آن برداشته نشده است.

تامین فضاهای آموزشی در مسکن مهر باید دغدغه دولت باشد

وی با تاکید بر اینکه تامین فضاهای آموزشی در مسکن مهر باید دغدغه دولت باشد، تصریح کرد: سرانه فضای آموزشی در مسکن مهر از متوسط کشوری پایین‌تر است؛ در این رابطه می‌طلبد بودجه لازم برای ساخت مدارس در مسکن مهر اختصاص یابد.

لزوم توجه به سیاست‌گذاری و بودجه‌ریزی مناسب برای تامین فضاهای آموزشی در مسکن مهر

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: در سطح کلان باید به سیاست‌گذاری و بودجه‌ریزی مناسب برای تامین فضاهای آموزشی در مسکن مهر توجه شده و در استان‌ها و شهرستان‌ها نیز شوراهای مسکن فعال شوند و وزارت راه و شهرسازی با ورودی جدی به این موضوع یک بار برای همیشه با رفع مشکلات موجود پرونده مسکن را ببندد.

 برای ساخت مدرسه محدودیت فضا نداریم

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ساخت فضاهای آموزشی و مدرسه در مساکن مهر امری پیچیده نیست و می‌توان زمین مناسب برای ساخت آن را تامین کرد، افزود: در این رابطه محدودیت فضا نداریم و مسئولان باید با اختصاص بودجه لازم اراده مناسب برای ساخت فضاهای آموزشی را دارا باشند./

پایان پیام

.

منبع : icana.ir