آکاایران: محمدی به خانه ملت پاسخ داد:

شرط برقراری حج عمره چیست؟

سرویس فرهنگی
رئیس سازمان حج و زیارت ضمن بیان فراهم نبودن شرایط برای برقراری حج عمره، درباره چگونگی برقراری مجدد این سفر معنوی توضیحاتی ارائه داد.
جمعه 5 مرداد 1397 ساعت 11:10

شرط برقراری حج عمره چیست؟ رئیس سازمان حج و زیارت ضمن بیان فراهم نبودن شرایط برای برقراری حج عمره، درباره چگونگی برقراری مجدد این سفر معنوی توضیحاتی ارائه داد. شرط,برقراری,حج,عمره,چیست؟ Icana Icana

حمید محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره شرایط برقراری سفر عمره، توضیح داد: با توجه به اینکه در حال حاضر روابط دو جانبه ایران و عربستان برقرار نیست، اطمینان خاطری درباره سفر شهروندان و حجاج ایرانی به عربستان به لحاظ حقوقی، کنسولی، امنیتی و سلامت موجود نیست.

به گزارش آکاایران: محمدی با یادآوری این نکته که در موسم حج واجب، سازوکار روشن حقوقی تدوین شده و توافقنامه‎‌ای میان ایران و عربستان به امضا رسیده است، گفت: بر اساس این توافقنامه مسئولیت زائران ایرانی بر عهده دولت عربستان است؛ بنابراین هرگاه چنین شرایطی در سفر عمره نیز فراهم شود مانعی برای انجام سفر عمره موجود نیست و می‌‎توان این سفر را برقرار کرد.

رئیس سازمان حج و زیارت اضافه کرد: اما در حال حاضر وقتی عربستان مسئولیت حجاج ایرانی را به صورت تمام و کمال نمی‌پذیرد به همین دلیل برقراری حج عمره توجیهی ندارد؛ پس از مسئولیت پذیری عربستان در قبال زائران ایرانی می‌توان درباره برقراری سفر عمره تصمیم‌گیری کرد./

پایان پیام

.

منبع : icana.ir