آکاایران: فلاحتی:

تفاوت آمار کمبود معلم میان آموزش وپرورش با معاونت نیروی انسانی ریاست جمهوری به چه دلیل است؟

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره اختلاف در آمار نیروهای انسانی موردنیاز آموزش وپرورش با معاونت نیروی انسانی ریاست جمهوری توضیحاتی ارائه داد.
چهارشنبه 3 مرداد 1397 ساعت 17:27

تفاوت آمار کمبود معلم میان آموزش وپرورش با معاونت نیروی انسانی ریاست جمهوری به چه دلیل است؟ عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره اختلاف در آمار نیروهای انسانی موردنیاز آموزش وپرورش با معاونت نیروی انسانی ریاست جمهوری توضیحاتی ارائه داد. تفاوت,آمار,کمبود,معلم,میان,آموزش وپرورش,با,معاونت,نیروی,انسانی,ریاست,جمهوری,به,چه,دلیل,است؟ Icana Icana

فرهاد فلاحتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره سه ساله شدن هنرستان‌ها و نیاز آموزش و پرورش به نیروی انسانی برای تدریس در این پایه، گفت: اگرچه با ایجاد پایه نوین نیاز به امکانات و نیروی انسانی نیز به همان میزان افزوده می‌شود اما می‌توان با برنامه‌ریزی‌های دقیق این کمبود نیرو را جبران کرد.

به گزارش آکاایران: نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی افزود: آموزش و پرورش باید با ساماندهی نیروهای تخصصی دبیران موردنیاز خود در پایه دوازدهم هنرستان‌ها را تامین کند؛ تمام دبیرانی که در هنرستان‌ها تدریس می‌کنند تخصص و مهارت لازم برای تدیس در پایه دوازهم را دارند اما مسلما نمی‌توانند بیش از زمانی تعیین شده در اختیار هنرستان‌ها باشند؛ آموزش وپرورش باید با برنامه‌ریزی‌های مدون بحران نیرو در هنرستان‌ها را جبران کند.

وی بیان کرد: آموزش وپرورش ناچار است از نیروهای حق‌التدریس برای رفع کمبود نیروی انسانی در هنرستان‌ها استفاده کند و یا با ساماندهی نیروی‌های مازاد برخی رشته‌ها مشکلات را رفع کند؛ کمبود نیروی انسانی در پایه دوازدهم به دلیل کمبود کلی نیروی انسانی در آموزش وپرورش است.

وی ادامه داد: روی کاغذ تعداد معلمان با تعداد دانش‌آموزان متناسب است اما در میدان و واقعیت موضوع متفاوت است به همین دلیل معاونت نیروی انسانی ریاست جمهوری و آموزش و پرورش در تعدادنیروهای انسانی مودنیاز آموزش و پرورش اختلاف دارند؛ براساس برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌ها باید در هر کلاس حداقل 32 دانش‌آموز آموزش ببینند در حالی که در روستاهای کم جمعیت در هر کلاس ممکن است 15 دانش‌آموز یا کمتر حضور دارا باشند به همین دلیل است که آموزش و پرورش با کمبود نیرو مواجه می‌شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌های دولت برای تامین نیروی انسانی آموزش وپرورش براساس قانون و دستورالعمل‌هاست که طبق این نوع برنامه‌ریزی در حال حاضر آموزش و پرورش نباید کمبودی در نیروی انسانی داشته باشد، عنوان کرد: از آنجایی که آموزش و پرورش ناچار است برای مدارس مناطق محروم با هر تعداد دانش‌آموز نیرو درنظر گیرد در نتیجه مشکل کمبود نیروی انسانی ایجاد می‌شود البته این وزراتخانه قصوری در به وجود آمدن معضل کمبود نیرو ندارد زیرا در صورتی که مدارس با دانش‌آموزان اندک را به دلیل کمبود نیروی انسانی تعطیل شود ترک تحصیل افزایش پیدا می‌کند./

پایان پیام

.

منبع : icana.ir