آکاایران: فولادگر در واکنش به تغییر سیف:

تغییر رئیس بانک مرکزی شوک مثبت به فضای اقتصادی وارد می کند

سرویس اقتصادی
رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید و نظارت بر اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی می گوید تغییر رئیس بانک مرکزی می تواند نشاط و روحیه نوین ایجاد کند.
چهارشنبه 3 مرداد 1397 ساعت 11:37

تغییر رئیس بانک مرکزی شوک مثبت به فضای اقتصادی وارد می کند رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید و نظارت بر اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی می گوید تغییر رئیس بانک مرکزی می تواند نشاط و روحیه نوین ایجاد کند. تغییر,رئیس,بانک,مرکزی,شوک,مثبت,به,فضای,اقتصادی,وارد,می,کند Icana Icana

حمیدرضا فولادگر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به  تغییر رئیس بانک مرکزی اظهار داشت: اینکه باید بانک مرکزی در ایجاد سیاست ها، ساختارها و اختیارات مستقل عمل کند درست است اما عملا بانک مرکزی خیلی مستقل نیست.

به گزارش آکاایران: عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: از بانک مرکزی انتظار می رود که شاخص های اقتصادی با تبیین و ابلاغ کند و نبض اقتصاد کشور را در دست بگیرد و تشخیص دهد سیاست انقباضی باید دنبال شود یا انبساطی.

نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم شورای اسلامی، تاکید کرد: در هر دولت وضعیت استقلال  بانک مرکزی  به نحوی بود که در نهایت می توان گفت از استقلال لازم برخوردار نبود.

وی با بیان اینکه رفع مشکل عدم استقلال بانک مرکزی با اصلاح قانون ممکن می شود، بیان داشت: زمانی قرار بود موضوع بانک مرکزی به عنوان معضل نظام در مجمع تشخیص مورد بررسی قرار گیرد و نحوه انتخاب رئیس و اختیارات بانک مرکزی مشخص شود.

 

فولادگر در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تاثیر تغییر رئیس بانک مرکزی گفت: با تغییر مدیریت می توان در جامعه فضای جدیدی ایجاد کرد چرا که نیروی تازه نفس می تواند نشاطی به محیط کاری بیاورد، در خصوص فوتبال چنین تجربه ای داشته ایم.

این نماینده مجلس افزود: با وجود اینکه سرمربی یک تیم موفقیت های زیادی کسب کرده است؛ اما اگر در بازه زمانی تیم دیگر موفق نباشد با تغییر سرمربی شوکی به تیم وارد می شود بنابراین باید به تغییر رئیس بانک مرکزی با این چشم نگاه کرد.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید و نظارت بر اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی، اظهار داشت: بین اولویت دادن به تغییر سیاست های بانک مرکزی یا تغییر رئیس  بانک مرکزی باید گفت تغییر سیاست برنامه بلند مدت و پروسه ای است، باید قانون گذاری شود؛  به هر حال منکر زحمات سیف نیستیم با این حال تغییر رئیس بانک مرکزی در شرایط فعلی می تواند نشاط و رحیه نوین ایجاد کند./

پایان پیام

.

منبع : icana.ir