آکاایران: رای اعتماد هیات دولت به رییس کل سابق بیمه مرکزی برای نشستن روی صندلی سیف

همتی، رییس کل بانک مرکزی شد

ایانا- اقتصاد: رئیس جمهور اصلاح نظام بانکی، سیاست های مالی، پولی و بهبود روابط بانکی با دنیا و توسعه پیمان های پولی دو جانبه، حفظ و مراقبت از ذخائر ارزی را از اولویت های رئیس کل نوین بانک مرکزی دانست و کلیه اعضای دولت را به همکاری با ایشان توصیه کرد.

آکاایران: همتی، رییس کل بانک مرکزی شد

به گزارش آکاایران: هیات دولت در جلسه امروز خود به عبدالناصر همتی به عنوان رئیس کل نوین بانک مرکزی رای اعتماد داد.

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، هیات دولت همچنین از خدمات و تلاش‌های ولی الله سیف در دوران تصدی ریاست بانک مرکزی تقدیر کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی، همتی را فردی تحصیل‌کرده، آگاه و دارای تجربیات ارزنده در بانک و بیمه، با نشاط، فعال و دارای روحیه، قوی و خوب و دارای توان معرفی کرد .

رئیس جمهور اصلاح نظام بانکی، سیاست‌های مالی، پولی و بهبود روابط بانکی با دنیا و توسعه پیمان‌های پولی دو جانبه، حفظ و مراقبت از ذخائر ارزی را از اولویت‌های رئیس کل نوین بانک مرکزی دانست و کلیه اعضای دولت را به همکاری با ایشان توصیه کرد.

رئیس جمهوری با تشکر از سیف، او را مدیری بسیار سالم و ارزشمند دانست که با جدیت تمام سیاست‌های دولت را اجرا می‌کرد.  روحانی ایستادگی در برابر مؤسسات مالی، اعتباری غیرمجاز که به ایجاد انضباط بیشتر و قاعده‌مند شدن این مؤسسات منجر شد را از خدمات ارزنده دوره مدیریت آقای سیف دانست.

.

منبع : iana.ir