آکاایران: مقامات داخلی در یونان با اعلام افزایش تلفات حادثه آتش سوزی جنگلی در این کشور از ادامه تلاش ها برای یافتن بازماندگان احتمالی این حادثه خبر دادند.

خبرگزاری ایسنا: مقامات داخلی در یونان با اعلام افزایش تلفات حادثه آتش‌سوزی جنگلی در این کشور از ادامه تلاش‌ها برای یافتن بازماندگان احتمالی این حادثه خبر دادند.

به گزارش آکاایران:  در حادثه آتش‌سوزی جنگلی که در نزدیکی آتن اتفاق افتاده دست‌کم ۷۴ تن جان خود را از دست دادند. وزش باد شدید موجب گسترش شعله‌های آتش شده، بسیاری را داخل خانه‌هایشان حبس کرده و تعدادی دیگر را مجبور کرده برای فرار از آتش خود را به دریا برسانند.

به دنبال وقوع این آتش سوزی نخست وزیر یونان سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

روز گذشته (سه‌شنبه) اجساد ۲۶ نفر از جمله تعدادی کودک درحالی در بالای یک تپه پیدا شد که نتوانسته بودند خود را از میان آتش نجات دهند و بر اثر سوختگی جان باختند.

دوشنبه شب صدها نیروی آتش‌نشان در تلاش برای مهار شعله‌های آتش بودند که وزش باد با سرعت بیش از ۱۰۰ کیلومتر در ساعت موجب شد شعله‌های آتش هر چه بیشتر گسترش پیدا کند.

به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، اکنون نیروهای امداد در حال جستجوی خانه‌ها، خودروها و مناطق ساحلی هستند تا اجساد قربانیان را پیدا کرده و بازماندگان احتمالی را نجات دهند. همچنان این نگرانی وجود دارد که تلفات این حادثه افزایش پیدا کند.


.

منبع : havades.ir