آکاایران: سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران از تخریب یک ساختمان در خیابان نبرد شمالی خبر داد و گفت: این حادثه مصدوم و تلفات جانی بر جا نگذاشت.

- اخبار اجتماعی -

سید جلال ملکی در گفت وگو با خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا؛ با اعلام خبر تخریب یک ساختمان در خیابان نبرد شمالی، درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت 2:40 بامداد امروز (13 آبان) یک مورد حادثه تخریب یک ساختمان در خیابان نبرد شمالی، خیایان ثانی به سامانه 125 آتش نشانی تهران اعلام شد که به سرعت آتش نشانان دو ایستگاه آتش نشانی با امکانات کامل به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران افزود: محل حادثه ساختمان سه طبقه قدیمی در حال تخریب بود که کارگران چند روزی بود کار تخریب آنجا را آغاز کرده بودند که ناگهان در ساعات میانی بامداد، بخشی از ساختمان (هم نمای بیرونی و هم قسمتی از سقفها و دیوارها) در هر سه طبقه تخریب شده بود.

وی خاطرنشان کرد: آتش نشانان با توجه به ریسک خطر بالا، ایمن سازی های لازم را انجام دادند، هیچ کدام از کارگران و مسئولان پروژه در محل حضور نداشتند و به تماسهای گرفته شده نیز پاسخگو نبودند هرچند که مسئولان پروژه در این چنین مواردی حتی در نیمه های شب نیز باید پاسخگو باشند.

ملکی عنوان کرد: از طریق اطلاعات به دست آمده توسط عوامل شهرداری که در محل حاضر شده بودند، مشخص شد فردی زیر آوار نیست البته یکی، دو ساعت بعد نیز پس از استعلامات صورت گرفته از مسئولان پروژه و طبق بررسی های آتش نشانان، عدم محبوس بودن فرد یا افراد زیر آوار محرز شد.

سخنگوی آتش نشانی تهران تصریح کرد: این حادثه خوشبختانه مصدوم و تلفات جانی نداشت و آتش نشانان در ساعت 4:12 بامداد، محل حادثه را تحویل عوامل شهرداری دادند و به ایستگاه های خود مراجعت کردند.

وی یادآور شد: برخلاف تفکر برخی از افراد مبنی بر ساده بودن تخریب یک ساختمان، باید گفت انجام این کار بسیار پیچیده  است، هر چقدر ساختمان قدیمی تر باشد، بیشتر ایستایی آن از بین می رود، در نتیجه باید در این رابطه از کارگران حرفه ای و به اصطلاح تخریب کار استفاده شود.

,حوادث, سازمان آتش نشانی تهران, آتش نشانی

,حوادث, سازمان آتش نشانی تهران, آتش نشانی

,حوادث, سازمان آتش نشانی تهران, آتش نشانی

,حوادث, سازمان آتش نشانی تهران, آتش نشانی

,حوادث, سازمان آتش نشانی تهران, آتش نشانی

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

ریزش آوار مرگ بر سر کارگر جوان + فیلم و تصاویر
امکان برقراری ارتباط ناشنوایان با سامانه 125 در تهران

انتهای پیام/

.

منبع : https:tasnimnews.com