فراری که با تشکیل یک باند زورگیری در تهران با روش های خشن اقدام به سرقت می کرد در عملیات پلیس پایتخت دستگیر شد.

سرهنگ داوود فرد، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ در توضیح این خبر گفت: چندی قبل کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ دریافتند یکی از متهمان تحت تعقیب این اداره به نام مسعود ۲۷ ساله که از اواخر سال گذشته و پس از دستگیری گروهی از سارقان خشن و زورگیر تحت تعقیب قرار داشت، به تازگی اقدام به تشکیل یک گروه از سارقان زورگیر کرده است.

 

کارآگاهان در ادامه تحقیقات محل رفت و آمد وی را در یکی از قهوه خانه های منطقه سلطان آباد شناسایی کردند و مخفیگاه دیگر اعضای گروه نیز به نام های مرتضی (۲۹ ساله)، میثم (۲۷ ساله)، مسعود (۲۵ ساله)، امیر (۲۹ ساله)، نادر (۲۴ ساله) و وحید (۲۲ ساله) در شهرستان های اسلامشهر و بهارستان شناسایی شد.

 

همزمان با اقدام های نامحسوس پلیسی برای دستگیری متهمان شکایت های مشابهی مبنی بر زورگیری از رهگذران و عابران پیاده در سطح شهر تهران بویژه در مناطق یافت آباد، عبدل آباد، نواب، تهرانپارس، نعمت آباد، جیحون، فلاح و... به اداره پنجم پلیس آگاهی اعلام شد. شاکی ها اظهار داشتند سارقان زورگیر با استفاده از موتورسیکلت های طرح هوندا ۱۲۵ و آپاچی، در قالب گروه های دو، سه و ۴ نفره اقدام به زورگیری و سرقت پول و گوشی های تلفن همراه آنها کردند.

 

همزمان با شناسایی تمامی اعضای این گروه و تصاویر به دست آمده از متهمان آنها از سوی ده ها مالباخته مورد شناسایی قرار گرفتند. بلافاصله هماهنگی های لازم با شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ تهران انجام شد و کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی با دریافت نیابت قضایی به شهرستان های اسلامشهر و بهارستان رفتند و همه متهمان را دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

 

متهمان در بازجویی ها به ناچار لب به اعتراف گشوده و به سرقت های به عنف و زورگیری از عابرین پیاده و افراد رهگذر به شیوه پرسه زنی با موتورسیکلت در مناطق مختلف شهر تهران اعتراف کردند.با توجه به اعتراف صریح متهمان به ده ها فقره گردنبند قاپی و موبایل قاپی همراه با استفاده از سلاح سرد و شناسایی دقیق متهمان از سوی تعدادی از مالباختگان، قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده صادرشد و متهمان برای ادامه تحقیقات و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند؛ بنابراین مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت قرارگرفته اند، می توانند برای شناسایی متهمان و پیگیری شکایت خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

 

 

iran-n​ewspaper.‎​com
.

منبع : sarpoosh.com