ثروتمندترین مرد ایرانی خارج از کشور کیست؟
ثروتمندترین ایرانی و ثروتمندترین ایرانی خارج از کشور و مایکل لطیفی پولدارترین ایرانی خارج از ایران و مایکل لطیفی یکی از سرمایه داران مشهور دنیا در نمناک.
مایکل لطیفی یکی از بزرگترین سرمایه گذاران گروه صنعتی مک لارن است که به عنوان پولدارترین ایرانی خارج از ایران معرفی شد.

ثروتمندترین ایرانی خارج از کشور کیست

مایکل لطیفی بزرگترین سرمایه گذار گروه صنعتی مک لارن به عنوان پولدارترین ایرانی خارج از ایران معرفی شد.

 مایکل لطیفی پولدارترین ایرانی خارج از ایران

گروه صنعتی مک لارن اعلام کرد مایکل لطیفی ، پدر یکی از بهترین های مسابقات فرمول دو پس از خروج رون دنیس ، نخستین سهامدار این شرکت شد. سرمایه گذاری بیش از 200 میلیون پوندی این شرکت متعلق به جزیره ویرجین بریتانیا است که توسط لطیفی که پسرش راننده ی ذخیره فرمون2 فورس اسندیا است ،کنترل می شود. سهامداران دیگر گروه مک لارن ، منصور اوجه و ممتالت بحرینی هستند.
ثروتمند ترین ایرانی خارج از کشور

مایکل لطیفی در کنار پسرش نیکلاس لطیفی اتومبیل ران مسابقات فرمول 2

یک ایرانی سهام دار مک لارن شد

لطیفی یکی از علاقمندان به فراری است ، و هنگامی که نوجوان بود از ایران به کانادا مهاجرت کرد، و در ابتدا شغلی در مک دونالد داشت.او کارشناسی مهندسی برق دارد. و مالک سومین شرکت بزرگ غذا ، در کانادا ( سوفیا فود) است.
 
ثروتمندترین ایرانی

مایکل لطیفی و همسرش

مایکل لطیفی یکی از سرمایه داران مشهور دنیا

مایکل لطیفی یکی از سرمایه داران مشهور دنیا مالک شرکت غذایی سوفینا در کانادا است و در تازه ترین سرمایه گذاری اش برای خرید سهام مک لارن تقریبا 204 میلیون پوند (بیش از 270 میلیون دلار) پرداخت کرده است ؛ براساس گزارشات همراه این مرد ثروتمند ایرانی 2 فرد دیگر در این شرکت بزرگ سرمایه گذاری کرده اند که جزئیات آن به شرح :مسئول سرمایه گذاری  پادشاهی بحرین، با در اختیار داشتن 56 درصد سهام بزرگترین سهامدار مک لارن است. پس از این شرکت، محمد عجه، بازرگان سعودی تبار با 14 درصد دومین سهام دار این شرکت است.

ثروتمندترین ایرانی خارج از کشور

ثروتمند ترین ایرانی یکی از سهامداران بزرگ مک لارن

مایکل لطیفی سهام دار بزرگ مک لارن

لطیفی گفت:" من مدت ها برند مک لارن و بیزینس آن را تحسین میکردم ، مک لارن یک شرکت منحصر به فرد در زمینه ، خودرو ، مسابقه و تکنولوژی است ، که چشم انداز رشد چشمگیری را در بر دارد و همین موضوع دلیل سرمایه گذاری من شد.من افتخار می کنم که بخشی از این برند فوق العاده باشم ".
مدیرعامل شرکت مک لارن ، شیخ محمد بن اسا افزود ، " این تزریق سرمایه ، رای اعتماد به استراتژی آینده ما است و گروه همچنان بر رشد متمرکز است ، حضور مایکل لطیفی در خانواده مک لارن باعث خوشحالی ماست ".
 
ثروتمندترین ایرانی

نیکولاس پسر مایکل لطیفی

مایکل لطیفی پولدارترین مرد ایرانی خارج از کشور

.
منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :