چراغ سبز مایک پنس برای برکناری دونالد ترامپ/ تلاش جمهوری خواهان برای توقف طرح استیضاح ترامپ - اخبار سیاسی
اخبار سیاسی بین المللی,سیاست خارجی ایران اخبار جدید,آخرین اخبار جهان اخبار امروز اخبار ایران جهان,سیاست روزاخبار بین الملل,خبرهای روز سیاست و اخبار اقتصادی بین
آکاایران: مجموعه: اخبار بین الملل
تاریخ انتشار : یکشنبه, 21 دی 1399 08:24

آکاایران: چراغ سبز مایک پنس برای برکناری دونالد ترامپ/ تلاش جمهوری خواهان برای توقف طرح استیضاح ترامپ

معاون رئیس جمهور آمریکا توسل به متمم ۲۵ قانون اساسی برای برکناری دونالد ترامپ را بعید ندانست. 

 به گزارش صدا و سیما، شبکه تلویزیونی سی ان ان اعلام کرد، «مایک پنس» معاون رئیس جمهور آمریکا فعالسازی متمم ۲۵ قانون اساسی را برای برکناری ترامپ بعید ندانست و گفت در صورتی که بی پروایی رئیس جمهور افزایش یابد چه بسا به این اقدام متوسل شود.

 

در همین حال، منابع مطلع اعلام کردند، مایک پنس قصد دارد در مراسم تحلیف «جو بایدن» رئیس جمهور منتخب این کشور در تاریخ بیستم ژانویه شرکت کند.شبکه «اِن بی سی نیوز» بامداد یکشنبه به نقل از یک مقام ارشد دولت آمریکا گزارش داد، بعد از ابراز تمایل بایدن برای حضور پنس در مراسم تحلیف خود، معاون رئیس جمهور آمریکا نیز در این مراسم شرکت خواهد کرد.

 

این در حالی است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی آمریکا گفته بود: «خطاب به همه کسانی که پرسیده اند من روز ۲۰ ژانویه به مراسم تحلیف نخواهم رفت».بایدن نیز در واکنش به این تصمیم گفت اینکه ترامپ قصد دارد در مراسم تحلیف شرکت نکند اتفاق خوبی است. او ترامپ را «شرم برای دنیا» خواند.

 

تلاش جمهوری خواهان برای توقف طرح استیضاح ترامپ

گروهی از جمهوری خواهانِ مجلس نمایندگان آمریکا از جو بایدن خواسته اند تا نانسی پلوسی را به انصراف از استیضاح ترامپ متقاعد کند.

 

به گزارش صحه توئیتری خبرنگار بلومبرگ، گروهی از جمهوری خواهانِ مجلس نمایندگان آمریکا که پیروزی جو بایدن را در انتخابات ریاست جمهوری تایید کردند از بایدن خواسته اند تا نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان را به انصراف از استیضاح ترامپ متقاعد کند.

 

,اخبار,اخبار بین الملل,سیاست خارجی

سناتور جمهوری خواه: ترامپ مرتکب تخلفی قابل استیضاح شد

به گزارش صفحه توئیتری خبرنگار شبکه خبری سی ان ان، پت تومی، سناتور جمهوری خواه از ایالت پنسیلوانیای آمریکا گفت: براین باورم ترامپ مرتکب تخلفی شد که می توان به علت آن استیضاحش کرد.

 

,اخبار,اخبار بین الملل,سیاست خارجی

خبرنگار ان بی سی: مایک پنس در مراسم تحلیف بایدن شرکت می کند

خبرنگار شبکه خبری ان بی سی در صفحه توئیتری خود به نقل از منبعی مطلع تایید کرد مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا در مراسم تحلیف جو بایدن و کاملا هریس شرکت خواهد کرد. 

,اخبار,اخبار بین الملل,سیاست خارجی
 
.

منبع : beytoote.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :