آکاایران: مجموعه: اخبار کنکور و دانشگاه
تاریخ انتشار : سه شنبه, 21 مرداد 1399 16:10

آکاایران: تعویق یک ماهه کنکور سراسری/ برگزاری کنکور در 27 تا 30 شهریورماه

مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی از برگزاری آزمون کنکور سراسری در تاریخ 27 تا 30 شهریور خبر داد. 

بابک نگهداری مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با  فارس درباره آخرین وضعیت برگزاری کنکور سراسری اظهار داشت: متأسفانه دوگانه خاصی درباره کنکور شکل گرفته بود که بحث اول موضوع سلامت خانوارها و داوطلبین و دوگانه بعدی بحث سرنوشت آنها به عنوان جوانان این مرز و بوم شکل گرفته است.

 

وی افزود: مراجعات مردمی و تقاضاهای مختلف مردم از نمایندگان مجلس و دستور آقای قالیباف رئیس مجلس و ورود شخص وی درباره لزوم رعایت پروتکل ای بهداشتی برای برگزاری کنکور و تأکید رئیس مجلس و زیرمجموعه آن مبنی بر اجرای دقیق و سختگیرانه پروتکل های بهداشتی در دوران شیوع کرونا و تضمین سلامت شرکت کنندگان در تعیین سرنوشت آنان توانست کمی از دغدغه ها را بکاهد. 

 

وی تأکید کرد: تعامل دولت و مجلس در برگزاری کنکور سراسری و تشکیک مساعی آنان برای رعایت سختگیرانه پروتکل های بهداشتی نشان داد که کنکور آزمون سربلندی قوای مقننه و مجریه بوده است. 

 

مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برگزاری کنکور توانست به جامعه نشان بدهد تعامل خوبی بین کمیسیون تخصصی مجلس با وزارتخانه های بهداشت و علوم و سازمان سنجش به وجود آمده است. 

 

نگهداری تصریح کرد: اگر هدف خدمت به مردم و حل مسائل و مشکلات آنها باشد و نیت هم کسب رضایت الهی باشد این تعامل موفق خواهد بود. 

 

وی تصریح کرد: هدف قوای مجریه و مقننه در موضوع کنکور آن بود که سلامت داوطلبین تضمین شود. 

 

وی گفت: بعد از ورود جدی و دستور رئیس مجلس در موضوع برگزاری کنکور سراسری، نشست های مشترکی بین رؤسای کمیسیون تخصصی مجلس و وزارتخانه ها به نتیجه مطلوبی رسید و تصمیمی مبنی بر به تعویق افتادن زمان برگزاری کنکور به مدت یک ماه گرفته شد. 

 

وی درباره برگزاری زمان کنکور خاطرنشان کرد: بعد از بررسی ها مقرر شد که کنکور سراسری سال جاری از 27 تا 30 شهریور برگزار شود. 

 

وی تصریح کرد: سازمان سنجش برای اعمال پروتکل های بهداشتی سختگیرانه یک ماه فرصت خواسته است به همین دلیل برگزاری کنکور یک ماه به تعویق افتاد. 

 

وی گفت: تصمیمی که در شورای تشکیل شده و متشکل از وزارتخانه های بهداشت علوم و سازمان سنجش و کمیسیون های تخصصی مجلس و تعدادی از نمایندگان گرفته شده است، به تعویق افتاد ولی اگر حادثه و مشکلی در زمینه تسری اپیدمی ویروس کووید 19 رخ ندهد در روزهای پایانی شهریورماه آزمون کنکور سراسری برگزار می شود.

 

وی گفت: سازمان سنجش برای اجرای سختگیرانه پروتکل های بهداشتی در کنکور یک ماه فرصت خواست چرا که ارزیابی آنها اینگونه بود که نیازمند فضای فیزیکی بیشتری هستند و بایستی از ظرفیت پرسنل آموزش دیده بیشتری استفاده کنند. 

 

وی تصریح کرد: سازمان سنجش بنا دارد تا آموزش های بیشتری را به پرسنل آزمون سراسری مبنی بر پروتکل های سختگیرانه بهداشتی بدهد. 

 

وی در پایان گفت: ان شاالله با رعایت سختگیرانه پروتکل های بهداشتی هم شاهد برگزاری کنکور خواهیم بود و هم شاهد تضمین سلامت فرزندان کشورمان و ادامه مسیر علمی آنان.

 

.

منبع : beytoote.com