آکاایران: خبرگزاری فارس: «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه با شبکه بی بی سی تاکید کرد که خطر مداخله در انتخابات ریاست جمهوری 2020 از جانب روسیه و چین ودیگر کشورها یکسان نیست و تهدید مداخله روسیه و تلاش این کشور برای تقویت شانس پیروزی «دونالد ترامپ» بیشتر است.

پلوسی در پاسخ به سوالی درباره ارزیابی اطلاعاتی آمریکا در زمینه احتمال مداخله کشورهای خارجی از جمله پکن و مسکو در انتخابات آمریکا گفت: «این تهدیدها برابر نیستند. روسیه 24 ساعته و هفت روز هفته برای مداخله در انتخابات ما فعال است. همان کاری که در انتخابات 2016 کردند.»

پلوسی از سازمانهای اطلاعاتی ایالات متحده خواست اطلاعات بیشتری درباره ماهیت این تهدیدها ارائه کنند.

دستگاه اطلاعاتی آمریکا اخیرا در بیانیه‌ای نوین بار دیگر ایران، روسیه و چین را به تلاش برای دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا متهم کرد.

«ویلیام ایوانیا»، مدیر «مرکز ملی امنیت و ضداطلاعات»، از نهادهای زیرمجموعه «مدیر اطلاعات ملی» آمریکا حدود دو هفته پیش هم در بیانیه‌ای دیگر مدعی شده بود که این سه کشور به دنبال دخالت در انتخابات آمریکا هستند.

پلوسی اضافه کرد، نهادهای اطلاعاتی می‌گویند که چین و دیگر کشورها به دنبال پیروزی جو بایدن هستند، ما دقیقا نمی‌دانیم، اما این چیزی است که آنها دارند می‌گویند، اما آنها(ایران و چین) به طور واقعی درگیر مداخله در روند انتخابات نیستند.

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز ۳ نوامبر(آبان 99) برگزار خواهد شد. اخیراً چند نماینده مجلس سنای آمریکا طرحی ارائه کرده‌اند که خواستار جلوگیری از دخالت ادعایی کشورهای چین، روسیه و ایران در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا است.

.

منبع : bartarinha.ir