از نشریه هیل، کلینتون شامگاه یکشنبه گفت: دستورات اجرایی ترامپ در بسته حمایتی کرونا نیرنگ و غیرقانونی هستند و رفتاری انحرافی در خارج از مذاکرات کنگره به حساب می‌آید.

آکاایران: کلینتون: بسته کرونایی ترامپ نیرنگ است

وی به شبکه‌ام اس ان بی‌سی ادامه داد : اقدامات وی به احتمال زیاد همانطور که حتی سناتورهای جمهوریخواه گفتند، ضد قانون اساسی، دور زدن کنگره به حساب می‌آیند و تلاشی برای خرج کردن پولی است که اختیار آن را ندارد.

وی افزود: او واقعاً صلاحیت انجام این اقدامات را ندارد و تنها با این رفتار به رای دهندگان انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا پیامی ارسال کرد.

کلینتون همچنین از تصمیم جو بایدن نامزد دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰ برای انتخاب معاون اول خود از میان زنان تقدیر کرد.

وزیر اسبق امور خارجه آمریکا با حمایت از کمپین‌های انتخاباتی بایدن گفت: ما باید تمام توجه خود را تنها بر شکست ترامپ متمرکز کنیم و برای تحقق این هدف باید دست به هر کاری بزنیم.

با به بن بست رسیدن بسته نوین محرک مالی در آمریکا ترامپ روز شنبه با امضای چهار دستور اجرایی، با اختصاص ۴۰۰ دلار بیشتر برای بیکاری در هفته موافقت کرد. دیگر دستورات اجرایی او شامل تعلیق مالیات دستمزد آمریکایی‌هایی است که در سال کمتر از ۱۰۰ هزار دلار درامد دارند. انتظار می‌رود این اقدامات در دادگاه از سوی دموکرات‌ها به چالش کشیده شود.

.

منبع : bartarinha.ir