آکاایران: مجموعه: اخبار سیاست خارجی
تاریخ انتشار : یکشنبه, 19 مرداد 1399 23:14

مشاور امنیت ملی ترامپ نسبت به دخالت خارجی در انتخابات آمریکا هشدار داد و برخی اتهامات را مطرح کرد.

به گزارش مهر به نقل از سی ان ان، «رابرت اوبرایان»، مشاور امنیت ملی ترامپ باردیگر مدعی دخالت خارجی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد و در این ارتباط هشدار داد.

 

اوبرایان با ادعای اینکه برخی کشورهای خارجی برای مداخله در انتخابات آمریکا در حال برنامه ریزی هستند، خطاب به روسیه گفت: ما همواره به همتایان روسی خود می گوئیم که در انتخابات ما دخالت نکنند، چون این موضوع خط قرمز ما است.

 

به گفته مشاور امنیت ملی ترامپ، هیچ دولتی به اندازه دولت فعلی آمریکا علیه روسیه سختگیری نداشته است، چون ترامپ صدها شرکت روسی را تحریم و بخش کنسولگری و اماکن دیپلماتیک روسیه در ساحل غربی آمریکا را تعطیل کرد.

 

اوبرایان همچنین افزود: ترامپ به ارسال پیام به روسیه ادامه می دهد تا آنها در انتخابات ما دخالت نکنند، این پیام برای پکن و تهران هم هست.

 

پمپئو: پیشنهاد تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران معقول است

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه در توییتی نوشت: اگر شورای امنیت سازمان ملل تحریم های تسلیحاتی ایران را تمدید نکند، ماموریت خود برای حفظ "صلح و امنیت بین المللی" را به سخره گرفته است. پیشنهادی که آمریکا پیش رو قرار می دهد، معقول و مورد نیاز است. ما کار درست را انجام خواهیم داد.

 

 

.

منبع : beytoote.com