آکاایران: مجموعه: اخبار اجتماعی
تاریخ انتشار : دوشنبه, 20 مرداد 1399 16:07

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه اجاره پیاده راه توسط شهرداری به برخی از کسبه با شرایط خاصی آغاز شده است، گفت: میزان اجاره بهای پیاده راه توسط شهرداری های مناطق تعیین می شود.

حسن خلیل آبادی، عضو شورای شهر تهران درباره سرانجام موضوع پیاده راه فروشی در پایتخت، اظهار داشت: مسأله فروش پیاده راه نیست بلکه موضوع  اجاره پیاده راه به مغازه دارانی است که جلوی در مغازه آنها فضای خالی وجود دارد.

 

وی افزود: شرط استفاده از پیاده راه برای برخی از مغازه داران، ایجاد نشدن سد معبر برای عابران پیاده است.

 

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: مغازه داران و برخی از صنوف از جمله اغذیه فروشی ها می توانند با شهرداری منطقه خود رایزنی کرده و فضای باز جلوی در مغازه شان را اجاره کنند به طور مثال میز و صندلی کوچک قرار دهند و مشتریان آنها از این فضا استفاده کنند.

 

خلیل آبادی با اشاره به اینکه استفاده از بخش هایی از پیاده راه ها در بسیاری از کشورهای دنیا مرسوم است، گفت: این موضوع اجرای آن نیز در تهران مشکلی نخواهد داشت و ما هم مخالف آن نیستیم.

 

وی در پاسخ به این پرسش که میزان اجاره پیاده راه چقدر است، گفت: شهرداری منطقه طی قرارداد با کسبه میزان اجاره را تعیین می کند.

 

وی تأکید کرد: منظور از اجاره پیاده راه، فضای رفت و آمد عابران پیاده نیست به طور مثال خانه ای جلوی در مغازه ای عقب نشینی کرده و مکانی خالی ایجاد شده است به همین منظور مغازه ای که به طور مثال ساندویچی فروشی است می تواند در محل این عقب نشینی میز و صندلی گذارد و برای ارائه سرویس به مشتریان خود از آن استفاده کند.

 

فارس 

 

.

فارس