دیپلمات اسرائیل: انتظار چالش  با ایران را داریم - اخبار سیاسی
سفیر جدید اسرائیل در سازمان ملل و آمریکا به چالشهای فراروی تل آویو از جمله ایران و یهود ستیزی اشاره کرد.

آکاایران: خبرگزاری فارس: سفیر نوین اسرائیل در سازمان ملل و آمریکا به چالشهای فراروی تل آویو از جمله ایران و یهود ستیزی اشاره کرد.

به نقل از وبگاه «تایمز اسرائیل»، سفیر نوین رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد که بعدها قرار است سفیر این رژیم در آمریکا هم باشد، به ایام دشوار و مواجهه با چالش‌های پیش‌رو از جمله «ایران» اشاره کرد.

آکاایران: دیپلمات اسرائیل: انتظار چالش با ایران را داریم

کابینه اسرائیل روز یکشنبه حکم ماموریت «گیلعاد اردان» سفیر اسرائیل در سازمان ملل و در آینده در آمریکا را تصویب کرد. وی جانشین «دنی دانون» سفیر اسرائیل در سازمان ملل و «ران درمر» سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا می‌شود.

گیلعاد اردان بعد از نشست کابینه در سخنانی در همین رابطه با مشکل توصیف کردن ایام برای اسرائیل و آمریکا گفت: «این یک ماموریت اصلی است. در سال‌های آینده انتظار چالش‌های بسیاری را داریم‌، ایران و یهود ضدستیزی قدیمی و نوین.»

گیلعاد اردان وزیر امور راهبردی و امنیت رژیم اشغالگر قدس بود و پیشتر نیز موافقت خود را با پیشنهاد «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل برای قبول این سمتها اعلام کرده بود اردان بسان دیگر صهیونیستها مواضع به شدت تندی در قبال ایران دارد به طوری که چندی قبل گفته بود ایران باید به طور کامل از جهان محو شود. (جزئیات بیشتر)

این تغییر و تحولات در حالی صورت می‌گیرد که بسیاری از کشورها و سازمان‌های جهانی از جمله سازمان ملل متحد مخالف طرح نوین تل آویو در زمینه الحاق بخشی از کرانه باختری به فلسطین اشغالی هستند به طوری که «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل چندی قبل درباره تلاش رژیم صهیونیستی برای گسترش شهرک‌سازی در فلسطین هشدار داد.

گوترش تأکید کرد که شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی غیر قانونی است و الحاق برخی از مناطق در کرانه باختری، منجر به نابودی راهکار دو دولتی خواهد شد.

.

منبع : bartarinha.ir

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :