آکاایران: مجموعه: اخبار بین الملل
تاریخ انتشار : یکشنبه, 18 خرداد 1399 07:55

برخی جمهوریخواهان ابراز نگرانی کرده اند که عملکرد ترامپ در قبال کرونا و اعتراض ها به قتل جورج فلوید باعث به خطر افتادن اکثریت این حزب در سنای آمریکا شود.

 تارنمای خبری هیل روز شنبه در گزارشی نوشت که جمهوریخواهان سنای آمریکا درباره واکنش تهاجمی دونالد ترامپ رییس جمهوری این کشور نگران هستند که رای دهندگان مستقل را در آستانه انتخابات ماه نوامبر (آبان ماه) از این حزب رویگردان کند.

 

در حالی که کمتر از پنج ماه به انتخابات ریاست جمهوری و کنگره در آمریکا باقی مانده، هم حزبی های ترامپ در سنا نگران هستند که تمرکز بیش از حد او بر پایگاه رای دهندگانش به جای رای دهندگان مستقل، راهبرد حزب جمهوریخواه برای کسب آرای این قشر را نقش بر آب کند.

 

یک سناتور جمهوریخواه به شرط بی نام ماندن به تارنمای هیل گفت با رویدادهای پی درپی مثل شیوع کووید۱۹ و اکنون هم ناآرامی های پس از قتل جورج فلوید، نگرانی ها در سنا از عواقب این رویدادها بسیار افزایش یافته است. اعضای حزب جمهوریخواه این موضوع را در جلسات مطرح نمی کنند اما در گفت وگوهای فردی از آن صحبت می کنند.

 

جمهوریخواهان سنا به دلیل واکنش با تعلل دولت ترامپ به شیوع کرونا و گاف های متعدد او از جمله در توصیه به نوشیدن مایع ضدعفونی برای درمان کووید۱۹، نگران حفظ اکثریت این حزب در سنا بودند و در روزهای اخیر نیز موضوع ناآرامی ها به آن افزوده شده است.

 

یک عضو جمهوریخواه دیگر سنا نیز نگرانی های مشابهی را مطرح کرد و گفت: مردم بسیاری هستند که خواهان آرامشند. موضوع لحن و کلماتی است که او (ترامپ) به کار می گیرد که به گمان من به ضرر ما (جمهوریخواهان) تمام خواهد شد.

 

«لیزا مورکووسکی» سناتور جمهوریخواه از آلاسکا روز پنجشنبه با تمجید از بیانیه به شدت انتقادی «جیمز متیس» وزیر دفاع پیشین ترامپ، حمله خود علیه رییس جمهوری آمریکا را سامان داد و بیانیه متیس را «حقیقی، صادقانه، ضروری و در عین حال دیرهنگام» توصیف کرد.

 

مورکووسکی گفت که بیانیه متیس می تواند جسارت جمهوریخواهان را افزایش دهد تا بتوانند صادقانه انتقادات خود علیه ترامپ را بیان و از نگرانی های درون حزبی خود صحبت کنند.

 

«کوین کارمر» دیگر سناتور جمهوریخواه نیز تایید کرد که با توجه به نزدیک شدن انتخابات و بحران های پیش آمده، نگرانی هایی در این باره وجود دارد که به ضرر این حزب تمام شود، اما گفت که بعید است ترامپ لحن و رفتار خود را چه اکنون و چه در زمان انتخابات تغییر دهد.

 

نظرسنجی های انجام شده در هفته های اخیر نگرانی های جمهوریخواهان را تایید می کند. نظرسنجی ایپسوس/رویترز، دانشگاه کینیپیاک و شبکه فاکس نیوز حاکی از آن است که نارضایتی از عملکرد ترامپ افزایش یافته و «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات برای ریاست جمهوری از ترامپ پیشی گرفته است.

 

 

 

 

.

منبع : beytoote.com