وزارت خارجه روسیه: آمریکا کشوری وحشی است - اخبار سیاسی
«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور روسیه در واکنش به ضرب و جرح خبرنگاران روس در فیلادلفیای آمریکا، گفت که آمریکا کشوری وحشی است.

آکاایران: ایرنا: «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور روسیه در واکنش به ضرب و جرح خبرنگاران روس در فیلادلفیای آمریکا، گفت که آمریکا کشوری وحشی است.

زاخارووا امروز (پنجشنبه) در نشست خبری هفتگی در وزارت امور خارجه روسیه به صورت مجازی گفت: پس از حادثه حمله به گروه خبری شبکه اول تلویزیون روسیه در فیلادلفیا، برای من این سوال از مایکل مک فول سفیر باراک اوباما در روسیه پیش آمد که شما کدام کشور را وحشی خواندید؟ می دانم که این پرسش من فاقد پاسخ خواهد ماند یا این که پاسخ به آن به همان شکل متناسب با شخص پاسخ دهنده داده خواهد شد.

بر اساس اطلاعات رسانه های روسی، گروه فیلمبرداری شبکه اول تلویزیون روسیه امروز در شهر فیلادلفیا مورد حمله قرار گرفت که بر اثر آن فیلمبردار این شبکه از ناحیه سر بشدت مجروح شد و پلیس فیلادلفیا هیچ کمکی برای دفاع از اعضای گروه فیلمبرداری در برابر مهاجمان نکرد.

آکاایران: وزارت خارجه روسیه: آمریکا کشوری وحشی است

زاخارووا خطاب به سفیر سابق آمریکا افزود: شما خوب یاد گرفته اید که ده‌ها سال مسائل در کشور خود را پنهان کنید و کشورهای دیگر را در همه مسائل متهم کنید.

مایکل مک فول سفیر سابق آمریکا در روسیه در سال ۲۰۱۲ در مقام سفیر این کشور در مسکو با لو پوناماریف رهبر جنبش دفاع از حقوق بشر روسیه دیدار کرد و خبرنگاران شبکه تلویزیونی ان.تی وی روسیه از این دیدار باخبر شده و از مک فول که عازم این دیدار بود، فیلم گرفتند.

مک فول از این عمل خبرنگاران روس دستپاچه شده و روسیه را کشور وحشی خواند و گفت که این اقدام خبرنگاران ناشایست است و در آمریکا و انگلیس و آلمان و حتی چین این گونه رفتار نمی کنند و فقط در روسیه این چنین رفتاری مشاهده می شود.

مک فول که کارشناس یک اندیشکده آمریکا است سال گذشته برای سفر به روسیه تلاش کرد اما به دلیل این که نامش در فهرست شهروندان تحریمی آمریکا ، از سوی وزارت خارجه روسیه قرار دارد اجازه سفر به این کشور را نیافت.

گروه‌خبری شبکه اول تلویزیون روسیه در پوشش اعتراضات فلادلفیا مرود حمله رار گرفت. روز دوشنبه در شهر فیلادلفیا «والتر والاس» جوان ۲۷ ساله سیاهپوست که گفته می شود سلاحی سرد در دست داشت توسط دو افسر سفیدپوست پلیس به ضرب گلوله کشته شد و بار دیگر توجه را به رفتار خشن پلیس علیه شهروندان سیاهپوست جلب کرد.

سی ان ان گزارش داد: سراسر شهرهای آمریکا شاهد اعتراض ها علیه نژادپرستی و رفتار خشونت بار پلیس برعلیه سیاهپوستان است که با قتل جورج فلوید در ایالت مینه سوتا (پنجم خرداد) آمریکا را فرا گرفت، شهر فیلادلفیا را بهم ریخت بطوری که در ناآرامی ها۳۰ پلیس مجروح شده و ۹۱ نفر هم بازداشت شدند.

.

منبع : bartarinha.ir

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :