این روزنامه در ادامه نوشت: مرگ جوان 22 ساله خودرو پراید در کورس خودروی پورشه به سناریویی غم‌انگیز تبدیل شده است. غم‌انگیز از آن جهت که هم انسانی بی‌گناه در تفریح خودروسوار لاکچری جان باخته و هم از آن جهت که مرگ وی مایه گستاخی آنها نیز شده است.

آکاایران: کیهان: پورشه سوار قاتل، سرریز اشرافیت مدیران بود!

اما ریشه این بی‌شرمی کجاست و این فرهنگ منحط از کجا سر ریز می‌شود؟

جواب سر بالا را هیچ کس نمی‌پسندد. عادی‌سازی قصور و تقصیر و تخلف، به جای شرمندگی عذرخواهی، مردم را منزجر می‌کند. پس با توجه به موارد فوق، نابهنجاری در حوزه اجتماع و تجاوز از حدّ و حقوق و قانون در امور سیاسی در جامعه نتیجه طبیعی روحیه‌اشرافی و زندگی‌اشرافیت زده مسئولان است که سرریز آن به کف خیابان ریخته و نوکسیه‌های تازه به دوران رسیده هم به تأسی از مدیران‌اشرافی نه تنها هیچ ابائی از تعدی به قانون ندارند، بلکه بهنگام آسیب رساندن به جان و مال مردم هم با پررویی پاسخگوی عملکرد خود نیستند. 

این تفاوت و فاصله طبقاتی مردم را رنج داده و آنان را ناامید و بدبین می‌سازد، طبیعی است که در چنین موقعیتی که روحیه‌اشرافی‌گری از قله جامعه به بدنه سرریز می‌کند و یک رقابت نامشروع در مانور تجمل روی می‌دهد مردمی که توان انطباق خود با این رقابت را نمی‌یابند و ندارند، حس ناکامی و خشم خواهند داشت.

.

منبع : bartarinha.ir