آکاایران: روزنامه اصولگرای وطن امروز در نقد سخنان اسحاق جهانگیری (معاون اول رئیس جمهور) که گفته بود: «همه حرف‌هایی که علیه دولت زده می‌شود را می‌توان ظرف 5 دقیقه جواب داد» نوشت: چرا از این زبان تیز و بز خود در مواجهه با اروپایی‌ها هیچ استفاده‌ای نمی‌کنید؟! مگر نه اینکه این اروپایی‌ها الان 10 ماه است ما را سر کار گذاشته‌‌اند و کانال مالی‌شان هم هنوز روی هواست؟! این انصاف است که ایشان 5 دقیقه هم برای پاسخ دادن به بهانه‌‌های اروپا وقت نگذارد واقعا؟!

عجیب‌‌‌‌‌‌تر اینکه دولت از این ظرفیت برای پاسخگویی به بهانه‌‌های کدخدا هم استفاده نکرده و باز دنبال FATF و پالرمو و این قبیل اسامی سخت است. یار در خانه و ما گرد جهان می‌گردیم! وقتی اسحاق هست، چرا FATF و CFT واقعا؟! آقای روحانی! از خود بیگانگی تا کی؟! این را اما بگذارید بگویم که من آقای جهانگیری را در این فقره و سایر فقرات مقصر نمی‌دانم و معتقدم تمام مشکلات زیر سر منشی قدرقدرت و قوی‌شوکت ایشان است! واقعا بعضی وقت‌ها یک نفر آدم، چنان ضرباتی به یک ملت وارد می‌کند که چنگیزخان مغول هم در خوابش ندیده است. منظورم البته آقای جهانگیری نیست! بد برداشت نشود!

آکاایران: «وطن امروز» به جهانگیری: ۵ دقیقه خجالت بکش!

کسی هم نیست فریاد بزند آخر مسلمان‌ها! قرار بود ما طلبکار اروپا باشیم و آنها خروج آمریکا را برای‌مان جبران کنند، چطور شد حالا هنوز هم ما باید عوارض تحمل کنیم؟! عوارضی که در برجام تحمل کردیم و آقای جهانگیری رجز می‌خواند که ظرف 5 دقیقه دهان تمام عارضه دیده‌ها را می‌بندد، بس نبود واقعا؟! این کدام عقلی است که ما را به افتادن مکرر و مجدد در تنور دشمن فرامی‌خواند؟!

همه اینها کافی نیست برای آنکه قهرمانان دیپلماسی و ماله‌کش‌‌های حرفه‌ای قانع شوند اروپا قصدش دشمنی است و نه دوستی؟! اصلا فرض کنیم شما چشم ندارید که این واقعیات را ببینید و می‌خواهید دوباره به تنور دشمن بروید. دیگر اقتصاد و نان مردم را چرا به این آتش گره می‌زنید؟! مگر نه اینکه رهبر انقلاب 8 ماه پیش هشدار داده‌‌اند اقتصاد کشور را معطل بسته اروپایی نکنید؟

آقای ظریف! پس چرا شما دقیقا معکوس عمل کرده و با آنکه دیروز در مجلس گفته‌‌‌‌‌‌‌‌اید با پذیرش خواسته‌‌های اروپا تضمینی برای رونق نیست، حالا با 180 درجه تغییر می‌گویید مجمع برای حل معضلات اقتصادی به لوایح رای مثبت دهد؟! خجالت نمی‌کشید شما واقعا؟! آقای جهانگیری! حالا مناظرات انتخاباتی نیست که برای مردم رجز می‌خوانید! شده برای 5 دقیقه از این ملت شریف که قرار بود از حقش دفاع کنید و برایش رونق بیاورید خجالت بکشید؛ به اندازه مقدمات یک املت!

.

منبع : bartarinha.ir