مدیرعامل شرکت کارگزاری ملل: سامانه نیما مانع رشد بیشتر بورس شد/ رکوردهای تاریخی بورس ثبت می شود - اخبار اقتصادی
واریز یارانه,ترخیص کالا اخبار,اخبار اقتصادی,یارانه ها,خبر اقتصادی مشاغل خانگی,بورس,دلار,قیمت خودرو روزنامه اقتصادی,اخبار اقتصادی ایران اخبار اقتصادی روز
آکاایران: مجموعه: اخبار اقتصادی و بازرگانی
تاریخ انتشار : جمعه, 12 مرداد 1397 11:50

آکاایران: مدیرعامل شرکت کارگزاری ملل: سامانه نیما مانع رشد بیشتر بورس شد/ رکوردهای تاریخی بورس ثبت می شود

مدیرعامل شرکت کارگزاری ملل گفت: انتظار می رود که با افزیش نرخ ارز رکوردهای تاریخی بورس ثبت شود و پیش بینی می شود که تا آخر سال شاهد رشد شاخص تا 170 تا 180 هزار واحد باشیم چرا که در شرایط کنونی بهترین بازار برای سرمایه گذاری بورس است.

کمال خان زاده در گفت وگو با ایلنا در مورد رشد اخیر شاخص بورس گفت: علت اصلی رشد شاخص در هفته های اخیر مربوط به افزایش نرخ ارز در سه ماه اخیر است که تقریبا رشد 100 درصدی را داشته است و بورس هم تحت تاثیر این شرایط بوده است.

 

وی ادامه داد: این شرایط و همچنین احتمال افزایش تورم، موجب رشد ارزش دارایی های شرکت های بورسی شده است و با توجه با رشد صددرصدی در بازارهای موازی  پیش بینی می شود که این روند ادامه داشته باشد.

 

این کارشناس بورس تصریح کرد: شرایط فروش شرکت ها در چهار ماه اخیر که از طریق سامانه کدال اعلام می شود، رشد خوبی داشته و اکثرا رشد متوسط 30 تا 40 درصدی نسبت به مدت مشابه را تجربه کرده اند. البته این رشد در شرایطی اتفاق می افتد که دولت با سامانه نیما و فروش ارز پتروشیمی ها و معدنی ها محدودیت هایی را ایجاد کرده است و اگر این محدودیت ها نبود، احتمالا شاهد رشد 70 الی 80 درصدی در چهار ماهه امسال  بودیم.

 

وی با اشاره به تاثیر دلار 4200 تومانی بر شاخص بورس گفت: البته باید در نظر داشت که تصمیم دلار 4200 تومانی با شکست مواجه شده و دولت باید سریعا نسبت به تعدیل آن و افزایش به نرخ های نزدیک بازار اقدام کند.

 

مدیر عامل شرکت کارگزار ملل پیش بینی کرد: انتظار می رود که با افزیش نرخ ارز رکوردهای تاریخی بورس ثبت شود و پیش بینی می شود که تا آخر سال شاهد رشد شاخص تا 170 تا 180 هزار واحد باشیم چرا که در شرایط کنونی بهترین بازار برای سرمایه گذاری بورس است.

 

وی با رد ادعای دستکاری شاخص گفت: به هیچ عنوان دستکاری شاخص صورت نمی گیرد، حتی همان طور که ذکر کردم دولت با ایجاد محدودیت هایی مانع رشد شاخص نیز شده است. اگر این محدودیت ها و کنترل ها توسط سامانه نیما نبود الان شاخص رقم 150 هزار واحد را نشان می داد.

 

خان زاده ادامه داد:  این شاخص واقعی است و نمی توان آن را صوری دانست و اگر سایر صنایع مانند مواد غذایی و بانک ها رشد داشتند الان شاخص بالاتر از وضعیت فعلی را نیز تجربه می کرد.

 

 

.

منبع :

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :