آکاایران: نظر روزنامه کیهان در مورد مذاکره ایران با ترامپ


کیهان در جدیدترین مقاله خود نوشت : مذاکره با ترامچ و آمریکا چه مشکلی از ایران حل خواهد کرد

روزنامه کیهان : مذاکره با ترامپ چه مشکلی از ما را حل می کند؟!

روزنامه کیهان در سرمقاله خود نوشت: مذاکره با آمریکا و دادن امتیاز به آن قرار است کدام یک از این مشکلات و زخم ها را ترمیم کند؟ غارتگران و اختلاس کنندگان به احترام ترامپ دست از رذالت و خباثت برمی دارند؟!
ماجرا خیلی ساده و روشن است. نان چرب وچیلی عده ای در تداوم همین وضعیت آشفته و غیرشفاف است. مدیری که عرضه کار و تلاش و حل مشکل ندارد، آدرس غلط می دهد و می گوید مشکل داریم چون تحریم هستیم و راه آن هم مذاکره و توافق با آمریکاست.
اختلاس کنندگان و غارتگران نیز برای لاپوشانی جنایت خود همین آدرس انحرافی را می دهند تا حواس ها را از علت اصلی مشکلات که خودشان هستند پرت کنند.
اگر هم کسی بگوید راه حل مشکلات کار و تلاش و ایستادن روی پای خود است، انگ می خورد که بله! اینها کاسب تحریم هستند و می خواهند دور کشور را دیوار بکشند و ما در جهان منزوی باشیم.
ایستادن روی پای خود یعنی اینکه بادکنک و آدامس و خودکار و دمپایی و سنگ پا و هزار و یک قلم کالای دیگر را وارد و هزاران هزار کارگر را بیکار نکنیم. آنکه دلار دولتی می گیرد و کالا وارد می کند و با نرخ آزاد در بازار می فروشد، باید هم مخالف اقتصاد مقاومتی باشد و علیه آن شانتاژ کند.
چرا مردم نباید بدانند این دلارها را چه کسانی و طبق کدام ضوابط می گیرند؟ البته که شفافیت واقعی با کنار زدن گوشه ای از ماجرا و سر و صدای توخالی فرق دارد.
پاسخ اخم و لبخند ترامپ را باید در داخل داد. صدا و سیمایی که تبدیل به شیپورچی شانس و اقبال و کارخانه قرعه کشی شده است، در این میدان منفعل است. صدا و سیما امروز باید بلندگوی مطالبات بحق مردم و در خط مقدم گرفتن یقه مفسدان اقتصادی و مدیران نالایق باشد.
سرنوشت ما در دست خودمان و مسیر روشن است. این روزها بیش از آنکه تهدید باشند، فرصت هستند اما دست های آلوده ای که باید قاطعانه و با سرعت قطع شوند، نعل وارونه می زنند و راه حل دردها و زخم ها را دست دادن با خرمگس معرفی می کنند.

گردآوری : گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news

.

منبع : seemorgh.com