افزایش قیمت کرایه حمل بار تا ۲۰ درصد/ دولت و مجلس درصدد حل مشکل کامیون داران - اخبار اقتصادی
واریز یارانه,ترخیص کالا اخبار,اخبار اقتصادی,یارانه ها,خبر اقتصادی مشاغل خانگی,بورس,دلار,قیمت خودرو روزنامه اقتصادی,اخبار اقتصادی ایران اخبار اقتصادی روز
آکاایران: مجموعه: اخبار اقتصادی و بازرگانی
تاریخ انتشار : دوشنبه, 07 خرداد 1397 20:51

آکاایران: افزایش قیمت کرایه حمل بار تا ۲۰ درصد/ دولت و مجلس درصدد حل مشکل کامیون داران

کانون انجمن های صنفی رانندگان ناوگان حمل کالای سراسر کشور در نامه ای ضمن توضیح مصوبات جلسه با وزیر راه و شهرسازی، خواهان پایان یافتن اعتصابات و تجمعات رانندگان در کشور شد.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، کانون انجمن های صنفی رانندگان ناوگان حمل کالای سراسر کشور به دنبال جلسه با  وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، در نامه ای خطاب به نمایندگان انجمن های صمفی رانندگان شهرستان های سراسر کشور، ضمن ارائه توضیحات درباره مصوبات این جلسه، خواستار پایان اعتصاب رانندگان در کشور شدند. مشروح این نامه به شرح زیر است:

 

«احتراما، پیرو اعتراضات و تجمعات رانندگان و کامیونداران حوزه حمل ونقل جاده ای کشور طی روزهای اخیر، جلسه ای در تاریخ ۹۷.۵.۳ در خصوص موضوعات و مشکلات موجود در بخش حمل ونقل بار و مسافر برون شهری با حضور وزیر راه و شهرسازی، رییس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای و نمایندگان صنوف مختلف رانندگان حمل ونقل (بار و مسافر) و ... تشکیل و تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ شد:

افزایش قیمت کرایه حمل تا ۲۰ درصد در بخش بار اعمال شود.

 

ظزف مدت ۱۰ روز نمایندگان صنوف در خصوص روش محاسبه نرخ بر اساس تن کیلومتر نظرات کارشناسی و پیشنهادات خود را به سازمان جهت بررسی ارائه نمایند.

 

کارگروه با حضور نماینده ای از حوزه معاونت حمل ونقل وزارت راه و شهرسازی، نماینده سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، نمایندگان کانون انجمن های صنفی رانندگان ناوگان باری، نمایندگان کانون انجمن های صنفی رانندگان ناوگان مسافری و نمایندگان کانون انجمن های صنفی کامیونداران کشور و در صورت لزوم انجمن های تخصصی به صورت منظم تشکیل و به بررسی موضوعات و مشکلات بخش حمل ونقل پرداخته و تصمیمات مقتضی اتخاذ گردد.

 

در رابطه با بحث سالم سازی و برخورد با تخلفات دریافت کمیسیون های اضافی توسط شرکت های حمل ونقل و در خصوص عدم توزیع عادلانه بار و تضعیف سالن های اعلام بار، سهمیه سوخت، حذف اولویت بومی گرایی، عدم پرداخت کرایه حمل توسط گیرندگان کالا و قوانین مربوط به کمیسیون ماده ۱۱ و ۱۲ و سایر موارد مقرر شد کارگروه ویژه ای جهت پیگیری و اصلاح تشکیل شود.

 

ضمنا در همین راستا هیئت مدیره کانون انجمن های صنفی رانندگان ناوگان باری در جلسه ۹۷.۳.۶ در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی حضور یافته و در جهت پیگیری مطالبات و مشکلات صنفی رانندگان و تمام موضوعات مرتبط طرح موضوع گردید که به دستور ریاست محترم کمیسیون اجتماعی جناب آقای دکتر عزیزی مقرر شد کمیته ویژه مطالبات رانندگان در کمیسیون اجتماعی متشکل از نمایندگان محترم عضو کمیسیون اجتماعی مجلس و نمایندگان صنوف جهت بررسی تخصصی مشکلات بصورت ویژه، پیگیر خواسته های بحق رانندگان تا حصول نتیجه تشکیل شود. در ضمن در تاریخ ۹۷.۳.۶ جلسه ای در محل مجلس شورای اسلامی با جناب آقای دکتر نوربخش ریاست محترم سازمان تامین اجتماعی کشور در خصوص رفع مشکلات بیمه تامین اجتماعی و ضریب حق بیمه پرداختی، سخت و زیان آور بودن شغل رانندگان و پرداخت یارانه حق بیمه رانندگان توسط دولت محترم برگزار گردید و ایشان موافقت خود را در انجام موارد فوق اعلام داشتند.

 

با توجه به تصمیمات اتخاذ شده در رابطه به مطالبات رانندگان و قول مساعد در خصوص تامین امنیت جاده ها و به منظور جلوگیری از سواستفاده معاندین نظام جمهوری اسلامی ایران و رفع نگرانی ملت عزیز مبنی بر تامین مایحتاج عمومی، خواهشمند است طبق روال قبل نسبت به بارگیری و رساندن محصولات به صاحبان کالا اقدام فرمایید. بدیهی است نمایندگان صنوف تا تحقق کامل مطالبات شما عزیزان پیگیر موضوع می باشند.»

 

 

.

منبع :

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :