آکاایران: مجموعه: اخبار سیاست خارجی
تاریخ انتشار : دوشنبه, 07 خرداد 1397 14:52

دبیرکل شورای همکاری های خلیج فارس مدعی شد: «حفظ امنیت و ثبات منطقه اولویت اول کشورهای خلیج فارس است.

در بیانیه ای که در سی و هفتمین سالگرد تاسیس شورای همکاری های خلیج فارس صادر شد نمایندگان مدعی شده اند که ایران در درگیری های یمن نقش دارد و از ادامه حمایت های ایران از نیروهای انصارالله انتقاد کردند.

 

به گزارش ایلنا به نقل از عرب نیوز، جمعی از اعضای پارلمان های کشورهای مختلف شورای همکاری های خلیج فارس با طرح ادعایی در مورد نتایج ادامه فعالیت هایی که صلح و ثبات منطقه را تهدید می کند، به ایران هشدار دادند.

 

بر اساس این گزارش در بیانیه ای که در سی و هفتمین سالگرد تاسیس شورای همکاری های خلیج فارس صادر شده نمایندگان مدعی شده اند که ایران در درگیری های یمن نقش دارد و از ادامه حمایت های ایران از نیروهای انصار الله انتقاد کردند.

 

«عبد الطیف الزیانی» دبیرکل شورای همکاری های خلیج فارس مدعی شد: «حفظ امنیت و ثبات منطقه اولویت اول کشورهای خلیج فارس است. نقش محوری عربستان در حمایت از شورای همکاری برای رسیدن به اهداف جمعی و اجرای قطع نامه های شورای همکاری قابل تقدیر است.»

 

وی در اظهاراتی بی اساس مدعی شد: «ایران باید دست از دخالت در امور کشورهای عربی بردارد و ارسال سلاح و تجهیزات به نیروهای انصارالله را متوقف کند تا یمن از بدترین بحران بشری جهان نجات پیدا کند.»

 

«محمد الخنیزی» یکی از اعضای سعودی شورا در اظهاراتی مغرضانه ادعا کرد: «ایران در بیشتر درگیری های منطقه دخالت دارد و این کار همه تلاش ها برای ایجاد صلح و امنیت در خاورمیانه را از بین می برد. ایران پاراگراف ۱۴ قطع نامه ۲۲۱۶ شورای امنیت را زیر پا گذاشته است. »

 

 

.

منبع :