آکاایران: مجموعه: اخبار سیاسی و اجتماعی
تاریخ انتشار : یکشنبه, 06 خرداد 1397 15:47

روزنامه حزب کارگزاران سازندگی در شماره امروز خود "رسول منتجب نیا" را محور اختلافات و اتفاقات اخیر کنگره حزب اعتماد ملی دانست.

 تسنیم نوشت:کنگره سراسری حزب اعتماد ملی پس از وقفه ای ده ساله به منظور تطبیق اساسنامه حزب با قانون نوین احزاب و انتخاب اعضای شورای مرکزی روز جمعه (4 خرداد) برگزار شد. در این کنگره که با درگیری و تنش میان برخی اعضای حزب اعتماد ملی همراه بود، طرفداران قائم مقام کنونی حزب در تلاش بودند تا اعضای هیئت رئیسه ای که کار تطبیق اساسنامه و انتخاب شورای مرکزی را بر عهده داشت، عوض کنند اما این اقدام آنها با ممانعت نزدیکان الیاس حضرتی رئیس شورای اجرایی حزب مواجه و جلسه به ضرب وشتم منتهی شد.

 

حجت الاسلام بیگدلی عضو شورای مرکزی اعتماد ملی در تشریح جزئیات درگیری کنگره این حزب گفت: برخی از کسانی که می خواستند کار های غیرقانونی کنند، افرادی را داخل سالن آورده بودند که این افراد همراه با اقدام های غیرقانونی آورندگان آن ها به محل برگزاری کنگره، شروع به شلوغ کاری کردند.

 

وی درباره درگیری یک نفر با وی که در فیلم منتشرشده از درگیری های کنگره مشهود است، می گوید: من با کسی درگیری نداشتم، ولی آقای محمد جلیلیان از اعضای حزب با پایه میکروفون به من حمله کرد و آقای زبردست و برخی افراد مانع حمله وی شدند، و گرنه چه بسا با توجه به سنگینی پایه فلزی میکروفون حادثه ناگواری اتفاق می افتاد. دوستان شاهد ماجرا که از صحنه فیلم برداری هم کرده اند درصدد اقدام قضایی علیه آقای جلیلیان بودند که من اجازه ندادم.

 

روزنامه کارگزاران ارگان حزب کارگزاران سازندگی در شماره امروز خود (6 خرداد) در گزارشی با حمله به رسول منتجب نیا، او را محور اختلافات اخیر در کنگره حزب اعتماد معرفی کرد و نوشت "منتجب نیا تاکنون سه مرتبه از قائم مقامی حزب استعفا داده و با خواست و نامه دبیرکل در حصر اکنون به فعالیت خود در این حزب ادامه می دهد. اگر چه پس از استعفای سوم منتجب نیا، کروبی در حکمی اختیارات اجرایی حزب را به الیاس حضرتی واگذار کرد اما پیش از برگزاری کنگره نیز اختلافات در حزب اعتماد ملی به رسانه ها کشیده شده بود. به ویژه اختلاف درباره شورای عالی سیاست گذاری که منتجب نیا از منتقدان سرسخت آن است.

 

کارگزاران با بیان اینکه به نظر می رسد نظرات منتجب نیا در کنگره گذشته حزب اعتماد ملی بر آورده نشده و طیفی که در مقابل آنها قرار دارد، توانسته خواسته های خود را به کرسی بنشاند، معتقد است بیانیه ای که شامگاه شنبه از سوی طیف منتجب نیا منتشر شده بیانگر بر آورده نشدن خواسته های این طیف بوده است. چراکه این طیف در بیانیه خود از وزارت کشور خواسته بود تا به انتخابات شورای مرکزی این حزب ورود کند.

 

حجت الاسلام رسول منتجب نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی از جمله منتقدان شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان بود و نسبت به نحوه بستن لیست اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس دهم و شورای شهر اعتراض داشت.

 

اعتمادملی در انتظار نظر وزارت کشور

سخنگوی حزب اعتماد ملی گفت: اگر وزارت کشور نتایج انتخابات شورای مرکزی را تایید کند، اعضا در سمت خود ابقا می شوند.

 

اسماعیل گرامی مقدم با بیان اینکه در انتخابات اخیر شورای مرکزی حزب، اعضای کنونی شورا با رای مجمع عمومی در سمت خود ابقا شدند، اظهار داشت: صورت جلسه و گزارش نماینده وزرات کشور از انتخاباتی که در کنگره روز جمعه (4 خرداد) برگزار شد، به وزارت کشور ارسال شد و منتظر تایید نتایج انتخابات حزب از سوی این وزارتخانه هستیم.

 

وی افزود: حزب اعتماد ملی به هر تصمیمی که وزارت کشور در قبال انتخابات شورای مرکزی اتخاذ کند، تمکین می کند.

 

سخنگوی حزب اعتماد ملی درباره درگیری ها، حواشی روز کنگره حزب اعتماد ملی و اعتراض جدی عده ای به نتایج انتخابات گفت : همکاران ما از مراحل مختلف رای گیری فیلم و تصویر تهیه کردند و تمامی این مستندات به وزارت کشور ارسال شده است. از نظر ما انتخابات با سلامت کامل برگزار شد. در صورتی که وزارت کشور به هر دلیلی به روند برگزاری انتخابات و نتایج آن ایراد وارد کرده و آن را باطل کند، با برگزاری کنگره ای دیگر، انتخابات جدیدی برای معرفی شورای مرکزی برگزار می شود.

 

.

منبع :