طلا میزبان افزایش بیشتر قیمت ها    - اخبار اقتصادی
واریز یارانه,ترخیص کالا اخبار,اخبار اقتصادی,یارانه ها,خبر اقتصادی مشاغل خانگی,بورس,دلار,قیمت خودرو روزنامه اقتصادی,اخبار اقتصادی ایران اخبار اقتصادی روز
آکاایران: مجموعه: اخبار اقتصادی و بازرگانی
تاریخ انتشار : شنبه, 05 خرداد 1397 12:33

آکاایران: طلا میزبان افزایش بیشتر قیمت ها

بر مبنای نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز، کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران انتظار دارند روند صعودی قیمت طلا در هفته جاری ادامه پیدا کند.

به گزارش ایسنا، طلا پس از اینکه دوشنبه گذشته به پایینترین قیمت سال ۲۰۱۸ سقوط کرد، اواخر هفته بخشی از ضرر اخیرش را جبران کرد و به بالای مرز ۱۳۰۰ دلار بازگشت. بهبود عوامل فنی و همچنین گزارش کمیته بازار آزاد فدرال بانک مرکزی آمریکا که هیچ نشانه ای از تمایل سیاستگذاران آمریکایی برای تحکیم بیشتر سیاست پولی را نشان نداد و همچنین لغو دیدار میان رهبران آمریکا و کره شمالی از جمله عواملی بودند که به افزایش قیمت طلا کمک کردند.

 

در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت، ۱۸ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۱۱ نفر یا ۶۱ درصد افزایش قیمت طلا و چهار نفر یا ۲۲ درصد کاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی کردند در حالی که ۳ نفر یا ۱۷ درصد نظری نداشتند.

 

در این بین، ۷۳۰ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران خرد شرکت کردند که از میان آنها ۳۹۳ نفر یا ۵۴ درصد افزایش قیمت طلا و ۲۴۳ نفر یا ۳۳ درصد کاهش قیمت این فلز زرد را پیش بینی کردند؛ ۹۴ نفر یا ۱۳ درصد نظری نسبت به روند قیمت طلا نداشتند.

 

برای هفته گذشته کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران نسبت به روند قیمت طلا به اکثریت نرسیده بودند و ۴۴ درصد از کارشناسان وال استریت افزایش قیمت و ۴۹ درصد از سرمایه گذاران کاهش قیمت این فلز زرد را پیش بینی کرده بودند.

 

در معاملات روز جمعه بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در ژوئن ۷۰ سنت یا کمتر از ۰.۱ درصد کاهش یافت و در ۱۳۰۳.۷۰ دلار بسته شد. اما طلا برای کل هفته حدود یک درصد افزایش ثبت کرد.

 

فیلیپ فلاین، تحلیلگر گروه "پرایس فیوچرز" با توجه به گزارش بانک مرکزی آمریکا که نشان می دهد سیاستگذاران آن تمایل دارند اجازه دهند فشارهای تورمی افزایش پیدا کند، انتظار دارد قیمت طلا رشد بیشتری پیدا کند. با وجود اینکه ارزش بالای دلار آمریکا هفته گذشته قیمت طلا را تحت فشار منفی قرار داد اما تقاضای فیزیکی مطلوب و ریسک های ژئوپلیتیکی ممکن است در هفته جاری به عملکرد بهتر این فلز ارزشمند کمک کنند.

 

آدریان دی، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی "آدریان دی" نیز انتظار دارد طلا در هفته جاری افزایش پیدا کند. عواملی که در هفته ها و ماه های اخیر طلا را تضعیف کرده اند، کاهش تنش های بین المللی پیرامون کره، نرخ های بهره بالاتر و درخشش بازارهای سهام بوده اند که همگی روند معکوسی پیدا کرده اند.

 

شون لاسک، مدیر شرکت "والش تریدینگ" نیز انتظار دارد طلا در هفته جاری تلاش کند مرز ۱۳۳۰ دلار را یک بار دیگر بشکند.

 

با وجود اینکه طلا هفته گذشته از مرز ۱۳۰۰ دلار عبور کرد اما این فلز نتوانسته سطوح مقاومت کلیدی را درهم شکسته و به قیمت های بالاتری صعود کند.

 

با این حال اوله هانسن، مدیر استراتژی کالا در ساکسو بانک به کیتکونیوز گفت: به دلیل کاهش بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله دولت آمریکا که نشان دهنده توقف روند صعودی دلار است، به افزایش قیمت طلا در کوتاه مدت خوش بین است. وی همچنین خاطرنشان کرد طلا می تواند از ابهامات اقتصادی رو به رشد در اروپا سود ببرد.

 

 

 

.

منبع :

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :