مهندس استقلال و تک تیرانداز پرسپولیس - اخبار ورزشی
 منشا برای زدن ۴ گل، ۶۹ شوت زد. در حالی که علی علیپور با ۱۲ شوتِ بیشتر، ۱۵ گل بیشتر از منشا زده است.

آکاایران: وبسایت نود: با پایان لیگ هفدهم سایت متریکا «ترین»های فنی این لیگ را بررسی کرد. به عنوان مثال پرسپولیس با مالکیت ۶۰،۴درصدی بالاترین تملک توپ را در فصل گذشته داشت که بعد از آن، استقلال با ۵۹،۷ و سپاهان با ۵۶،۵ در رده‌های بعدی قرار گرفتند. از نظر بیشترین پاس، بالاترین پاس‌کلیدی و تعداد شوت‌های بازیکنان هم حضور سرخابی‌ها پررنگ است.

علی علیپور؛ دومین شوت‌زن لیگ

آکاایران: مهندس استقلال و تک تیرانداز پرسپولیس

آقای گل لیگ هفدهم برای زدن ۱۹ گل‌اش، ۸۱ شوت به سمت دروازه حریفان زد. حتما سوالی که پیش می‌آید این است که پس چه کسی بیشتر از علیپور شوت زد؟ عیسی آل‌کثیر با ۸ گل زده. مهاجم نفت برای این هشت گل، ۸۹ بار شانس‌اش را با شوت امتحان کرد. در رده‌ بعدی هم ساسان انصاری با ۷۷ شوت و فقط ۱۱ گل حضور دارد. نکته جالب توجه حضور گادوین منشا در جمع ۵ بازیکنی است که بیشترین شوت را زده‌اند. منشا که مقطع زیادی از فصل را نیمکت‌نشین بود، در دقایق حضورش در لیگ هفدهم، ۶۹ بار شوت زد. که فقط ۴ تا از این ۶۹ تلاش منشا به ثمر نشست و گل شد.


امید ابراهیمی؛ ۱۷۶۴ پاس

بنا به آمار متریکا، فرمانده شماره شش استقلال، بیشتر از هر بازیکنی در لیگ هفدهم پاس داده است. با توجه به فلسفه شفر و علاقه منصوریان به فوتبالِ مالکانه، نقش امید ابراهیمی در مرکز زمین پررنگ‌تر از همه بود. امید برای نظم دادن به بازی استقلال، ۱۷۶۴ مرتبه پاس داد. بعد از امید، نوبت به هافبک دفاعی مورد علاقه کی‌روش می‌رسد. علی کریمی با ارسال ۱۲۶۳ پاس نقش زیادی در فوتبال تماشایی سپاهانِ کرانچار داشت. محمد ایرانپوریان با ۱۲۴۱، سرور جپاروف با ۱۱۶۶ پاس و محمد انصاری هم با ۱۱۶۳ پاس در جایگاه‌های بعدی حضور دارند. نکته جالب توجه این است که محمد انصاری بیشترین پاس را در پرسپولیس داده است.


مهدی ترابی؛ کلیدِ پاس‌ها

شاه‌ماهی‌ نقل‌وانتقالات این فصل بیشترین پاس کلیدی را در لیگ هفدهم داد. مهدی ترابی ۴۵ مرتبه با پاس‌های کلیدی‌اش گره مدافعان حریف را باز کرد و برای تیم علی دایی موقعیت ساخت. بعد از ترابی، نوبت به وحید امیری می‌رسد که با ارسال ۳۹ پاس کلیدی عصای دست برانکو بود. سرور جپاروف و فرشاد محمدی‌مهر هم با پاس‌های طلایی‌شان، ۲۹ خلق موقعیت داشتند. کرار و محمدرضا حسینی هم ۲۷ مرتبه موفق به ارسال چنین پاس‌هایی شدند.

.

منبع : bartarinha.ir

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :