بیانیه وزارت امور اقتصادی و دارایی در پی تحریم رئیس کل بانک مرکزی  - اخبار اقتصادی
واریز یارانه,ترخیص کالا اخبار,اخبار اقتصادی,یارانه ها,خبر اقتصادی مشاغل خانگی,بورس,دلار,قیمت خودرو روزنامه اقتصادی,اخبار اقتصادی ایران اخبار اقتصادی روز
آکاایران: مجموعه: اخبار اقتصادی و بازرگانی
تاریخ انتشار : سه شنبه, 01 خرداد 1397 20:50

آکاایران: بیانیه وزارت امور اقتصادی و دارایی در پی تحریم رئیس کل بانک مرکزی

وزارت امور اقتصادی و دارایی در پی تحریم رئیس کل بانک مرکزی کشورمان از سوی خزانه داری ایالات متحده آمریکا با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن این اقدام، تحریم مزبور را نشانه دیگری از رفتارهای غیر متعارف و تاییدی بر بی تعهدی این کشور نسبت به توافقات بین المللی دانست .

به گزارش ایلنا، خزانه داری ایالات متحده آمریکا در اقدامی غیر قانونی و بر خلاف موازین حقوق بین الملل، رئیس کل بانک مرکزی و یکی از مدیران آن را در فهرست تحریم های خود قرار داده است.

 

این رفتار امریکا عملی خلاف عرف بین المللی است که با هدف ایجاد جو روانی منفی علیه نظام بانکی ایران صورت گرفته اما باید تاکید کرد که، نظام مالی و بانکی ایران حتی با وجود اقداماتی اینگونه همچنان با قدرت و قوت به تعاملات با ساختارهای مالی بین المللی فاقد هیچ خدشه ای ادامه می دهد.

 

باید توجه داشت که این عمل خزانه داری آمریکا عملی خلاف عرف حقوق بین المللی و در جهت آسیب وارد کردن به منافع شهروندان ایرانی، سرمایه گذاران خارجی و همچنین ذی نفعان بین المللی است که البته انجام آن با توجه به سوابق دولت امریکا که حاضر به پذیرش هیچ عرف، معاهده و قاعده بین المللی نیست، چندان هم بعید نبود. با این وجود نظام مالی ایران ساختارهای خود را چنان سامان داده که در نتیجه اقداماتی اینگونه دچار خدشه نمی شود.

 

بانک مرکزی ایران نهادی تخصصی و سیاست گذار نظام مالی ایران است و تحریم رئیس آن از سوی دولت امریکا نشان می دهد که این دولت تا چه اندازه با رفتارهای حرفه ای در نظام اقتصاد جهانی بیگانه است.

 

وزارت امور اقتصادی و دارایی ضمن محکوم کردن این اقدام، به کارآفرینان ایرانی، سرمایه گذاران خارجی و عموم شهروندان کشور به عنوان ذی نفعان اصلی نظام بانکی ایران اطمینان می دهد که می توانند با امنیت خاطر به فعالیت های مالی خود در نظام بانکی ایران ادامه دهند چراکه با وجود این اقدام نمایشی آمریکا آسیبی به منافع هیچ کدام از گروه های ذکر شده وارد نخواهد شد.

 

وزارت امور اقتصادی و دارایی با نهایت دقت، فرآیندهای آتی را رصد می کند و از توان کارشناسی و فنی خود در جهت بهبود وضعیت عمومی اقتصادی و مالی کشور نهایت بهره را خواهد برد.

 

.

منبع :

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :