آکاایران: مجموعه: اخبار بین الملل
تاریخ انتشار : سه شنبه, 01 خرداد 1397 14:39

در آستانه دیدار پیش بینی شده ترامپ و اون، یکی از ناوهای نیروی دریایی آمریکا که به موشک های پیشرفته هدایت شونده مجهز است، امروز(سه شنبه) وارد آب های ژاپن شد؛ اقدامی که آمریکا می گوید، باعث افزایش توانمندی سامانه های دفاع موشکی در منطقه پاسفیک می شود. 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این ناو جنگی به نام "یواس اس میلیوس" سه هفته پیش از مذاکرات رهبران آمریکا و کره شمالی وارد پایگاه دریایی یوکوسوکا شده و ارتش آمریکا می گوید که این کشتی در راستای تقویت سامانه های دفاعی این منطقه علیه هرگونه حمله موشک بالستیک کره شمالی یا هر کشور دیگری در آسیای شرقی، به انجام ماموریت می پردازد.

 

این اقدام نشان می دهد که فشار نظامی ممکن است علیه کره شمالی اعمال شود.

 

نیروی دریایی آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: ورود این ناو جنگی در راستای تقویت ظرفیت های دفاعی–موشکی در جهت حمایت از امنیت و ثبات در منطقه پاسیفیک انجام گرفته است.

 

قرار است دونالد ترامپ و کیم جونگ اون، رهبران آمریکا و کره شمالی در 12 ژوئن سال جاری میلادی در سنگاپور با هم دیدار کنند.

 

پیونگ یانگ هفته گذشته تهدید کرده بود که اگر واشنگتن به فشارهای خود برای خلع سلاح اتمی یک جانبه ادامه دهد، نشست را لغو خواهد کرد.

 

در واکنش به این اظهارات ترامپ گفت: تا آنجایی که من اطلاع دارم قرار است این نشست برگزار شود و رهبر کره شمالی مطمئن باشد که منافعش در هر توافقی حفظ خواهد شد.

 

.

منبع :