نماینده دمکرات: مجلس را بگیریم، ترامپ را استیضاح می کنیم - اخبار سیاسی
اخبار سیاسی بین المللی,سیاست خارجی ایران اخبار جدید,آخرین اخبار جهان اخبار امروز اخبار ایران جهان,سیاست روزاخبار بین الملل,خبرهای روز سیاست و اخبار اقتصادی بین
آکاایران: مجموعه: اخبار بین الملل
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 02 خرداد 1397 10:57

آکاایران: نماینده دمکرات: مجلس را بگیریم، ترامپ را استیضاح می کنیم

گرین با اشاره به احتمال مخالفت رهبر اقلیت دمکرات با طرح استیضاح ترامپ افزود: این موضوعی نیست که قانون اساسی به رهبر حزب سپرده باشد. هر عضو به تنهایی از چنین حقی برخوردار است.

«آل گرین» عضو مجلس نمایندگان آمریکا روز سه شنبه از طرح دمکرات ها برای استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در صورت پیروزی در انتخابات آتی کنگره خبر داد.

 

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای خبری هیل، گرین با اشاره به احتمال مخالفت رهبر اقلیت دمکرات با طرح استیضاح ترامپ افزود: این موضوعی نیست که قانون اساسی به رهبر حزب سپرده باشد. هر عضو به تنهایی از چنین حقی برخوردار است.

 

وی ادامه داد: بعید می دانم که اعضا منتظر کسی بمانند که تمایلی به این کار ندارد.

 

این نماینده دمکرات هفته گذشته هم در نطق تندی که در صحن مجلس آمریکا ایراد کرده بود، به انتقاد از ترامپ پرداخته و سیاست هایی همچون مخالفت با پناهجویان را از جمله دلایل محکم برای استیضاح ترامپ دانسته بود.

 

این در شرایطی است که «نانسی پلوسی» رهبر حزب دمکرات مجلس نمایندگان آمریکا ماه گذشته میلادی، با تلاش ها برای استیضاح ترامپ مخالفت کرده و آن را «هدیه ای» به جمهوریخواهان در آستانه انتخابات کنگره دانسته بود.

 

این انتخابات برای ششم نوامبر (15 آبان 97) برنامه ریزی شده است و در آن همه 435 کرسی مجلس نمایندگان و یک سوم از کرسی های مجلس سنای این کشور به رای گذاشته خواهد شد.

 

هم اکنون جمهوریخواهان اکثریت کرسی های دو مجلس آمریکا را در اختیار دارند.

a

.

منبع :

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :