آکاایران: مجموعه: اخبار بین الملل
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 02 خرداد 1397 11:11

رسانه های رژیم صهیونیستی از تصمیم نخست وزیر این رژیم برای انتقال محل نشست های کابینه امنیتی اش به مخفیگاهی در زیر زمین خبر دادند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری المیادین، طبق گزارش این رسانه های عبری زبان، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی از ترس درز اطلاعات و جاسوسی به ویژه در پی بروز تنش ها در مرزهای شمال فلسطینی اشغالی با سوریه تصمیم گرفت، جلسات کابینه به ویژه کابینه امنیتی را در مرکز ملی مدیریت فجایع و بحران ها که مخفیگاهی زیر زمین در قدس اشغالی است، منتقل کند.

 

باراک راپید، تحلیلگر مسایل سیاسی شبکه ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: نتانیاهو به تازگی تمامی جلسات کابینه را از دفترش که به طور عمومی در آنجا برگزار می شد به مرکز ملی مدیریت فجایع و بحران ها که مخفیگاهی زیر زمین در قدس اشغالی است، منتقل کرد.

 

این تحلیلگر اسرائیلی با اشاره به اینکه این مرکز مخفیگاهی پنهان و حساس است، به نقل از برخی وزاری کابینه گفت، علت انتقال محل جلسات در واقع ترس نتانیاهو از جاسوسی دستگاه های اطلاعاتی خارجی به ویژه در شرایط حساس فعلی در مرزهای شمالی و تلاش ها برای توقف "نفوذ ایران در سوریه" است.

 

راپید افزود: یکی از دلایل اصلی اتخاذ چنین تصمیمی تمایل نتانیاهو به جلوگیری از درز اطلاعات از کابینه است.

 

وی در ادامه گفت: تاکنون دو جلسه کابینه اخیرا در این مخفیگاه برگزار شده است و جدول زمانی سه وزیر کابینه نیز می گوید، چهار جلسه آتی نیز در همین مخفیگاه برگزار خواهد شد.

 

در ماه های گذشته شاهد تنش بسیاری میان سوریه و رژیم صهیونیستی بوده ایم، جنگنده های اسرائیل تلاش کردند پایگاه های نظامی سوریه را که گمان می کردند نیروهای ایرانی در آنها حضور دارند، هدف قرار دهند اما سامانه های دفاع هوایی سوریه با این حملات مقابله کرده و تعداد زیادی از موشک های اسرائیلی را سرنگون کردند، همچنین در فوریه گذشته یک فروند جنگنده اف ۱۶ رژیم صهیونیستی سرنگون شد.

 

 

.

منبع :