آکاایران: سوریه حمله ائتلاف سعودی به اتوبوس دانش آموزان یمنی را محکوم کرد

آکاایران: وزارت خارجه سوریه در واکنش به حمله جنگنده های ائتلاف سعودی به اتوبوس حامل دانش آموزان قرآنی یمن، این اقدام را ادامه جنایت های «رژیم وهابی سعودی» خواند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، منبعی در وزارت خارجه سوریه شامگاه پنجشنبه حمله جنگنده های ائتلاف سعودی به اتوبوس حامل دانش آموزان یمنی را محکوم کرد.

وزارت خارجه سوریه این جنایت فجیع را در ادامه جنایت های پیوسته ای دانست که «رژیم وهابی سعودی در حق فرزندان یمن مرتکب شده است؛ جنایتی که پرده از ماهیت وحشیانه و خون ریز این رژیمِ سرکش برمی دارد که مخزنی برای تفکر تاریک تکفیری-افراطی بوده و حامی اساسی گروه های تروریستی است.»

این منبع مسئول، مسئولیت کامل این جنایت سعودی متوجه کشورهایی مانند آمریکا، انگلیس و فرانسه دانست که نظام سعودی را به ابرازهای قتل و کشتار مجهز کرده اند.

وزارت خارجه سوریه تأکید کرد: «نقشه سعودی ها در یمن در برابر اراده پولادین مردم این کشور حتما شکست خواهد خورد.»

جنگنده های ائتلاف سعودی امروز در حمله به بازاری در شهر «ضحیان»، یک اتوبوس حامل دانش آموزان یمنی را هدف قرار دادند. بر اثر این حمله دستکم ۵۰ نفر کشته و ۷۷ تن دیگر زخمی شده اند. اغلب قربانیان این حمله کودک هستند.

وزارت امور خارجه ایران نیز ضمن محکومیت این جنایت ائتلاف سعودی، از مجامع بین المللی و حقوق بشری خواست که مانع از استمرار این جنایات شوند.

انتهای پیام/ق

.

منبع : farsnews.com