آکاایران: فرماندار ایالت «ویرجینیا» آمریکا در آستانه یکسالگی حمله مرگبار «سفیدبرتر پندار» ها به شهر «شارلوتسویل» وضعیت اضطراری اعلام کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، مقام های آمریکایی برای مقابله با تکرار حوادث سال گذشته در شهر «شارلوتسویل» ایالت «ویرجینیا» که در آن بر اثر درگیری میان نژادپرستان و مخالفان آنها ۲۱ نفر کشته و زخمی شدند، در این شهر به مدت سه روز وضعیت اضطراری اعلام کردند.

به گزارش آکاایران: به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، «رالف نوردام» فرماندار دموکرات ایالت ویرجینیا همچنین اعلام کرد که به مناسبت گرامیداشت قربانیان و مجروحان این درگیری ها، برنامه های ویژه ای در این سه روز برگزار خواهد شد. 

قرار است در روزهای وضعیت اضطراری در شارلوتسویل، ایست های بازرسی در ورودی های شهر ایجاد و همچنین ورود برخی سلاح ها و زنجیرها به شهر ممنوع شود.

در جریان حوادث سال گذشته که با شرکت گروه های نئونازی، سفیدبرتر پندارها، ملی گرایان افراطی و حامیان «دونالد ترامپ» برگزار شد، شعارهای تندی در حمایت از برتری آمریکا، نژاد سفید و علیه مهاجران داده شد.

در جریان این تجمع بود که یک خودرو شماری از معترضان به تجمع نژادپرستان در «شارلوتسویل» را زیر گرفت و یک نفر را کشت (جزئیات بیشتر). مقام های شارلوتسویل و رسانه ها در آن زمان ترامپ و «سیاست های نژادپرستانه» او را عامل این حادثه معرفی کردند.

انتهای پیام/ق

.

منبع : farsnews.com