آکاایران: نوار غزه طی 24 ساعت اخیر شاهد تبادل آتش تقریبا شدید میان گروه های مقاومت و رژیم صهیونیستی بود اما تحلیلگران فلسطینی معتقدند این حملات به جنگ چهارم علیه غزه تبدیل نمی شود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، تحلیلگران فلسطینی ضمن اشاره به متشنج شدن اوضاع نوار غزه  اعلام کردند احتمال آغاز جنگ چهارم علیه این منطقه در برهه فعلی بعید به نظر می رسد.

به گزارش آکاایران: تحلیلگر سیاسی «طلال عوکل» به خبرگزاری «معاً» گفت با توجه به مصلحت طرفین و نیز میانجی گری های بین المللی، (فعلا) احتمال جنگ چهارم علیه غزه مطرح نیست.

عول ادامه داد حماس و رژیم «اسرائیل» در هر مرحله می خواهند نشان دهند که قدرت دارند و با توجه به شرایط فعلی دو طرف پیش بینی می شود به توافقی پخته برای آتش بس برسند.

«حسام الدجنی» دیگر تحلیلگر فلسطینی هم گفت دامنه تنش ها فعلا محدود است، تهدیدات اسرائیلی مبنی بر افزایش حملات یا تخلیه شهرک نشینان مجاور غزه یک نوع آمادگی طبیعی است حتی اگر جنگ هم نباشد باید این آمادگی ها وجود داشته باشد، این تهدیدات همچنین در راستای جنگ روانی نیز هست.

از دیگر تحلیلگرانی که وقوع جنگ را در برهه فعلی بعید دانست، «مصطفی الصواف» است. او گفت: این درگیری ها «محدود» باقی خواهد ماند زیرا مقاومت، پایگاه های نظامی (رژیم صهیونیستی) را گلوله باران کرد و رژیم اشغالگر نیز پایگاه های مقاومت را هدف قرار داد.

وی نیز اظهارات کنونی ارتش یا مقامات رژیم صهیونیستی را باب ایجاد ارعاب دانست.

در طی جنگ های 2008، 2012 و 2014 رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه هزاران فلسطینی شهید و مجروح شدند. حملات 24 ساعت اخیر تل آویو به نوار غزه نیز منجر به شهادت سه فسلطینی شده است.

برخی منابع رسانه ای به نقل از اتاق عملیات مشترک گروه های مقاومت نوشتند از نظر آنها «تنش ها» تمام شده و مقاومت به جنایات دشمن پاسخ داده است اما ادامه آرامش به رفتار رژیم اشغالگر وابسته است.

خبرگزاری «شهاب» به نقل از منابع آگاه نوشت تماس های از سوی مصر، قطر و سازمان ملل برای توقف تنش ها در جریان است و حماس پیام های واضحی فرستاده است.

انتهای پیام/ص

.

منبع : farsnews.com