آکاایران: وزیر دفاع آمریکا گفت: فشار به طالبان برای آمدن بر سر میز مذاکره ادامه یافته و تشدید خواهد شد.

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، وزیر دفاع آمریکا گفت: یکسال از اعلام راهبرد ترامپ در افغانستان می گذرد و این استراتژی در حال اجراست. 

به گزارش آکاایران: جیمز ماتیس افزود: این استراتژی به این دلیل آنکه مشکلات افغانستان تنها محدود به این کشور نبوده، برای کل منطقه تدوین شده است.

وی تصریح کرد: بخش مهمی از این راهبرد آتش بس ملی در افغانستان است و تنها راه حل مشکل افغانستان از راه سیاسی و مذاکره است که تجارب ما در ایرلند شمالی یا آفریقای جنوبی این راه حل را تصدیق می کند.

وزیر دفاع که در نشست مشترک با وزیر دفاع انگلیس سخن می گفت، تاکید کرد: مذاکره با طالبان را خود افغان ها هدایت خواهند کرد و ما در کنار آنها تلاش خواهیم کرد تا این موضوع پیش برده شود.

وی با بیان اینکه راهبرد نوین آمریکا طالبان را در یک تنگنا گذاشته است، افزود: این راهبرد طالبان را مجبور کرد که آتش بس اعلامی از سوی رئیس جمهور افغانستان را بپذیرد.

به نوشته سایت وزارت دفاع آمریکا، ماتیس در پایان خاطر نشان کرد: فشار به طالبان برای آمدن بر سر میز مذاکره ادامه خواهد یافت هرچند ممکن است این یک روند طولانی باشد و تازه در آغاز راه این آتش بس ملی هستیم.

انتهای پیام/

.

منبع : farsnews.com