Notice: Undefined offset: 0 in /home/news/domains/news.akairan.com/public_html/controllers/ArticleController.php on line 189
بروجردی: ملت ایران با صد برابر شدن تحریم‎ها هم پای میز مذاکره با آمریکا نمی‎رود

	بروجردی: ملت ایران با صد برابر شدن تحریم‎ها هم پای میز مذاکره با آمریکا نمی‎رود
نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس گفت: ملت ایران حتی با صد برابر شدن تحریم‎ها هم پای میز مذاکره با آمریکا نخواهد رفت.

آکاایران: بروجردی: ملت ایران با صد برابر شدن تحریم‎ها هم پای میز مذاکره با آمریکا نمی‎رود

آکاایران: نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس گفت: ملت ایران حتی با صد برابر شدن تحریم‎ها هم پای میز مذاکره با آمریکا نخواهد رفت.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، علاءالدین بروجردی عصر امروز در سخنان پیش از خطبه‎های نماز جمعه این شهرستان اظهار کرد: رئیس جمهور آمریکا بداند که ملت ایران حتی با صد برابر شدن تحریم‎ها هم پای میز مذاکره با آمریکا نخواهد رفت.

به گزارش آکاایران: وی از امنیت به عنوان یکی از شاخصه‎ها در جوامع از جمله جامعه اسلامی ما یاد و بیان کرد: امنیت خود ابعاد مختلفی دارد که امنیت اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، فضای مجازی و روانی از آن جمله‎اند.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه امنیت در جامعه اسلامی ما حرف اول را می‎زند، عنوان کرد: مردم ایران به دلیل آنکه غرق در این نعمت عظیم الهی هستند، کمتر عظمت آن را درک می‎کنند، حال آنکه مردم برخی کشورهای اسلامی حتی برای برپایی نماز جمعه اطمینان خاطر ندارند.

بروجردی ادامه داد: تعدادی از فرزندان جان بر کف ملت ایران و مرزداران میهن اسلامی در ارتفاعات چند هزار متری غرب کشور در حال تأمین امنیت مرزهای کشور هستند، همانگونه که تعدادی از آن‎ها اخیرا توسط گروه پژاک به شهادت رسیدند.

وی از امنیت فرهنگی به عنوان یکی از ابعاد اولویت‎دار امنیتی یاد و خاطرنشان کرد: امنیت اقتصادی به این معنا است که باید شرایط به نحوی فراهم باشد که سرمایه‎گذاران با فراغ بال و اطمینان خاطر در حوزه‎های مختلف سرمایه‎گذاری و کار اقتصادی کنند.

این مسؤول در خصوص امنیت فضای مجازی گفت: امروز با پدیده نوین فضای مجازی مواجه هستیم که کنترل آن مانند فضای حقیقی نیست، البته نباید اینگونه باشد که افرادی در این فضا مرز دین، اخلاق و انسانیت را بشکنند و هر چه دلشان می‎خواهد بگویند و بنویسند.

بروجردی تأکید کرد: دلیل اینکه جمهوری اسلامی ایران تصمیم گرفت پیام‎رسان تلگرام را که سرورهای آن در رژیم صهیونیستی و آمریکا است، را قطع کند به خاطر تأمین امنیت مردم بود.

ملت ایران تبعیض را برنمی تابد

وی در ادامه از عدالت به عنوان یک اصل برای جامعه یاد و تصریح کرد: مردم مشکلات اقتصادی حتی سفره‎های خالی را تحمل می‎کنند، اما تبعیض را برنمی تابد.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی سپس به نوسانات قیمت ارز و طلا در کشور و مشکلات ناشی از آن اشاره کرد و گفت: مردم تحمل نمی‎کنند که بانک مرکزی یکجا 30 هزار سکه را یک نفر بفروشد و او هر وقت که بخواهد، با فاصله کوتاهی بتواند مجددا سکه‎ها را با قیمت نوین عرضه و در نظام ما اخلال ایجاد کند.

بروجردی تأکید کرد: رئیس پیشین بانک مرکزی باید پاسخ بدهد که چرا این تعداد سکه به یک فرد فروخته شده و اجازه داده شده است که این تبعیض در جامعه شکل بگیرد.

وی با تأکید بر اینکه انتظار مردم از قوای مجریه، قضائیه و دیگر ارکان نظام رعایت عدالت است، افزود: قرار نیست در جامعه ما اختلافات گسترده طبقاتی را از طریق تصمیمات غیر منطقی رقم بزنیم.

پشتوانه اقتصادی شرط لازم برای قوه نظامی است

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی به وجود ثروت‎های بالقوه در کشور ایران و برخورداری آن از بیشترین نفت و گاز دنیا اشاره و اظهار کرد: با وجود اینهمه ظرفیت نباید دست مردم دراز باشد و آنان دغدغه بیکاری فرزندان خود را دارا باشند که البته دارند.

بروجردی ادامه داد: دولت باید در وهله اول ثروت نفت کشور را به پروژه و اشتغال تبدیل کند، از سویی این هنر را داشته باشیم که سرمایه‎های داخلی و سرمایه 2 هزار میلیارد دلاری ایرانیان خارج از کشور را جذب کنیم.

وی، وجود این تصور که جامعه اسلامی نباید پولدار باشد را رد کرد و آن را نادرست خواند و بیان کرد: اتفاقاً عکس این موضوع یعنی فقر در فرهنگ قرآنی ما مذموم است.

این مسؤول، پشتوانه اقتصادی را شرط لازم برای قوه نظامی برشمرد و تأکید کرد: جامعه اسلامی ما باید در حوزه اقتصادی جامعه توانمندی باشد، بنابراین مسؤولان باید برای توانمندی اقتصادی و زندگی اجتماعی مردم تلاش کنند.

بروجردی به سیاست‎های اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری به عنوان بنای کار اقتصادی یاد و تصریح کرد: ترامپ خواب آشفته می‎بیند که فکر می‎کند می‎تواند، با تحریم و فشار اقتصادی ملت ایران را وادار به تسلیم کند.

وی ادامه داد: ملتی که در دوران 8 ساله جنگ تحمیلی کمر کسانی که در مقابل ما صف‎آرایی کرده بودند را به زمین زد، فاقد تردید در جنگ اقتصادی نیز پیروز خواهد شد.

راهبرد آمریکا شکست انقلاب و ملت ایران است

 نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهور آمریکا گفت: ترامپ بداند که اگر تحریم‎های ایران را صد برابر هم کند، ملت ما به هیچ وجه پای میز مذاکره با آمریکا نخواهد رفت و این راهبرد نظام جمهوری اسلامی ایران است.

بروجردی با تأکید بر اینکه راهبرد آمریکا شکست انقلاب اسلامی و ملت ایران است، اظهار کرد: این در حالی است که ملت ایران با تقدیم صدها هزار شهید به آمریکا و بزرگتر از او اجازه چنین غلطی را نمی‎دهد.

وی از نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک نظام مقتدر در دنیا یاد و عنوان کرد: در زنجیره طولانی اقتدار این نظام حلقه ضعیفی به نام اقتصاد وجود دارد، البته ما از پشتوانه عظیم اقتصادی برخورداریم اما باید قواعد بازی را رعایت کنیم.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت و مجلس باید به عنوان دو بال پرواز به سوی قله‎های رفیع اقتصاد مقاومتی درست عمل کنند.

قانونگذاری و نظارت بر اجرای قانون وظیفه نمایندگان است

بروجردی در بخش دیگری از سخنان خود به مسائل مربوط به شهرستان بروجرد به عنوان حوزه انتخابی خود اشاره کرد و افزود: بروجرد شهر پر آوازه‎ای است که در همه جای دنیا آن را به نام چهره ماندگار مرجعیت یعنی آیت‎الله بروجردی (ره) می‎شناسند.

وی بیان کرد: در کنار واحدهای بزرگ و موفق اقتصادی مانند کارخانجات نساجی، داروسازی‎های اکسیر و زاگرس فارمد پارس واحدهای تولیدی و صنعتی وجود دارند که دچار مشکلاتی شده‎اند و البته باید از آن‎ها حمایت کنیم.

این مسؤول سپس قانونگذاری و نظارت بر اجرای قانون را دو وظیفه و رسالت اصلی نمایندگان مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی برشمرد و تبیین کرد: برخی‎ها می‎گویند که چرا شما در کارهای اجرایی دخالت می‎کنید، مگر قانون بودجه یکی از قوانین اصلی مجلس نیست، بنابراین پیگیری تخصیص و تامین بودجه پروژه‎هایی مانند خط آهن، فرودگاه و سد آبسرده وظیفه نمایندگان است.

بروجردی در ادامه خواستار تکریم ارباب رجوع از سوی مدیران و کارکنان دستگاه‎های اجرایی شهرستان بروجرد شد و افزود: باید این هنر را داشته باشیم که لبخند رضایت را بر لبان مردمی که انقلاب کرده و تحریم‎ها و مشکلات اقتصادی را تحمل می‎کنند، بنشانیم.

انتهای پیام/ذ

.

منبع : farsnews.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :