آکاایران: آمریکا، کمیسر نوین حقوق بشر سازمان ملل را به طرفداری از صهیونیست ها دعوت کرد

آکاایران: نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد در بیانیه ای رئیس نوین شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد را به طرفداری از رژیم صهیونیستی دعوت کرده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «نیکی هیلی»، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد که حدود دو ماه پیش خروج کشورش از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد را اعلام کرد، روز جمعه در بیانیه ای از رئیس نوین این شورا خواسته حمایت از رژیم صهیونیستی را در دستور کار قرار دهد.

نیکی هیلی ۳۰ خرداد ماه سال جاری، بعد از ناکامی در طرحش برای خارج کردن رژیم صهیونیستی از دستور کار دائمی شورای حقوق بشر، خروج آمریکا از آن را اعلام کرد.

شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در سال ۲۰۰۷ با رأی مثبت به بند هفتم مربوط به وضعیت حقوق بشر در اراضی اشغالی فلسطین، اقدامات رژیم صهیونیستی را به یک موضوع دائمی در دستور کار این شورا تبدیل کرد.

آمریکا اردیبهشت ماه تلاش کرده بود با رأی گیری بر سر قطعنامه ای در مجمع عمومی سازمان ملل این بند را لغو کند که در این طرح ناکام ماند.

هیلی در بیانیه روز جمعه، به رسم عادت اتهامات اثبات نشده علیه ایران را هم تکرار کرده است. در این بیانیه آمده است: «سازمان ملل، در رسیدگی به بحران های اصلی حقوق بشری در ایران، کره شمالی، جمهوری دموکراتیک کنگو و نقاط دیگر یا کنار گذاشتن دل مشغولی نامتناسب و حاد خودش درباره اسرائیل ناکام مانده است.»

وی اضافه کرده است: «بر عهده خانم باشلت است که به جای پذیرفتن وضع موجود در برابر این شکست ها صحبت کند. امیدواریم که این کار را انجام دهد. ایالات متحده، همین رویه را پیش خواهد گرفت.»

«آنتونیو گوترش»، دبیر کل سازمان ملل متحد روز چهارشنبه باشلت را به جای «زید رعد حسین» به عنوان رئیس شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد معرفی کرد. مجمع عمومی سازمان ملل روز جمعه به اتفاق آرا با ریاست باشلت بر این شورا موافقت کرد. 

یکی از موضوعاتی که برای بررسی روی میز باشلت قرار دارد فهرستی از شرکت های در حال تجارت با شرکت های مستقر در شهرک های غیرقانونی در فلسطین اشغالی است. 

انتهای پیام/  

 

.

منبع : farsnews.com