Notice: Undefined offset: 0 in /home/news/domains/news.akairan.com/public_html/controllers/ArticleController.php on line 189
در پایان معاملات بورس تهران روی داد تقویت ۱۹۷۴ واحدی شاخص کل بورس/ رفتار مخالف بازار سهام با بورسی های دنیا

	در پایان معاملات بورس تهران روی داد تقویت ۱۹۷۴ واحدی شاخص کل بورس/ رفتار مخالف بازار سهام با بورسی های دنیا
معامله گران بورس تهران امروز نیر در حالی با تقویت تقاضا در گروه فلزی، پالایشی، معدنی و پتروشیمی بودند که بازارهای مالی دنیا به دلیل توسعه جنگ های تجاری و مناق

آکاایران: در پایان معاملات بورس تهران روی داد تقویت ۱۹۷۴ واحدی شاخص کل بورس/ رفتار مخالف بازار سهام با بورسی های دنیا

آکاایران: معامله گران بورس تهران امروز نیر در حالی با تقویت تقاضا در گروه فلزی، پالایشی، معدنی و پتروشیمی بودند که بازارهای مالی دنیا به دلیل توسعه جنگ های تجاری و مناقشه بر سر تعرفه های و ارداتی با سرکوب عرضه و تقاضا مواجه هستند.

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز یکشنبه 7 مرداد ماه 97 با افزایش 1974 واحدی به رقم 113 هزار و 852 واحد رسید.

به گزارش آکاایران: شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش 4 واحدی عدد 18 هزار و 345 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 2174 واحدی به رقم  123 هزار و 71 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 1902 واحدی به رقم 83 هزار و 98 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با 1796 واحدی عدد  230 هزار و 459 واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش 19 واحدی بر روی رقم یک هزار و 294 واحد متوقف شد.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های گروه مپنا با 64 واحد ، پالایش نفت اصفهان با 37 واحد و صنایع پتروشیمی خلیج فارس با 32 واحد کاهش بیشترین تأثیر منفی را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های  پالایش نفت بندر عباس با 355 واحد،فولاد مبارکه با 329 واحد و ملی صنایع مس ایران با 213 واحد افزایش، بیشترین تاثیر مثبت را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 594 میلیارد  تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از یک میلیارد و 712 میلیون  سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 122 هزار و 952 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های توسعه خدمات دریایی و بندری سینا، بیمه ملت، کارخانجات تولیدی شهیدقندی، سایپا آذین، بانک ملت، بسته‌بندی ایران، ماشین‌سازی نیرومحرکه، پخش البرز، شیر پاستوریزه پگاه خراسان، از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های مارگارین، شیر پاستوریزه پگاه اصفهان، ایران ارقام، پگاه آذربایجان غربی و حق تقدم خرید سهام آن، شیر پاستوریزه پگاه گلستان، کشاورزی و دامپروری بینالود نیشابور، پخش البرز، شیر پاستوریزه آذربایجان غربی، سیمان باقران، پتروشیمی گلستان، بیمه دی، قند هکمتان، توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد، صنایع پتروشیمی زنجان، حق تقدم استفاده نشده بیمه میهن، صنایع پتروشیمی زنجان بازگشایی شدند.

به گزارش فارس، امروز در بازار 2 بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد بیش از 15 درصد سهم همراه اول به ارزش کمتر از 22 میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده انتقال یافت.همچنین 15 میلیون سهم فولاد کاوه جنوب کیش به ارزش کمتر از 4.5 میلیارد تومان معاملات انتقالی را تجربه کرد.

در گروه کارخانجات صنعتی تبرک اما کمتر از 8 میلیون سهم به ارزش کمتر از 1.5 میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی انتقال یافت و در بیمه ملت نیز 5 میلیون سهم به ارزش بیش از 800 میلیون تومان توانست معاملات انتقالی را تجربه کند.

بر اساس این گزارش،‌امروز بازار سهام در حالی معاملاتی پر حجم را در گروه فلزات اساسی،‌معدنی‌ها، گروه پالایشی و پتروشیمی‌ها به نظاره نشست که همزمان با تداوم نرخ ارز در بازار غیررسمی و گران شدن قیمت هر سکه طلا، انتظار برای افزایش سودآوری‌ها از محل تسعیر نرخ ارز در شرکت‌های صادرات محور و ارزمحور را افزایش داده است هر چند که تداوم وضعیت فعلی می‌تواند به قیمت افزایش هزینه‌ این شرکت‌ها و کاهش سودآوری آنها در چرخه‌های زمانی پیش‌رو شود، اما بازار سهام ترجیح می‌دهد تا با سهم‌های کوچک همچنان به دنبال سهم‌های دلاری باشد.

این در حالی است که تداوم جنگ‌های تجاری در دنیا باعث شده تا بازارهای مالی متزلزل باشند. رفتاری که باعث شده با وجود افزایش بیم امید در بورس‌های جهانی اما مسیری برعکس را برای معامله‌گران بورس تهران رقم زند.

انتهای پیام/ب

.

منبع : farsnews.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :
مطالب پیشنهادی