Notice: Undefined offset: 0 in /home/news/domains/news.akairan.com/public_html/controllers/ArticleController.php on line 189
اسپوتنیک گزارش داد آغاز رقابت نظامیان جهان در روسیه/ حضور گسترده ایران در مسابقات

	اسپوتنیک گزارش داد آغاز رقابت نظامیان جهان در روسیه/ حضور گسترده ایران در مسابقات
نشریه آمریکایی در گزارشی به حضور متوالی ایران در مسابقات نظامیان جهان در روسیه و عدم حضور ناتو در این رقابت ها پرداخت.

آکاایران: اسپوتنیک گزارش داد آغاز رقابت نظامیان جهان در روسیه/ حضور گسترده ایران در مسابقات

آکاایران: نشریه آمریکایی در گزارشی به حضور متوالی ایران در مسابقات نظامیان جهان در روسیه و عدم حضور ناتو در این رقابت ها پرداخت.

 به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، بازی های ارتش های جهان از امروز شنبه در روسیه با شرکت چندین کشور از جمله ایران آغاز شد.

به گزارش آکاایران:   هفته نامه آمریکایی «نیوزویک» در این زمینه نوشت: روسیه چهارمین دور از بازی های ارتش های جهان را درحالی میزبانی می کند که نیروهایش با نظامیان ایران، چین، هند و 28 کشور دیگر در عرصه های زمینی، هوایی و دریایی به رقابت می پردازد.

این رقابت ها که به تدریج هرساله گسترده تر می شود دو هفته ادامه دارد  و در آن رقابت های سنگینی چون هدایت تانک ها ، مانور جت ها ،مسابقات کاربران سگ های تربیت شده  برگزار می شود.

«سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه از بازی های سال جاری و میزبانی کشورش برای پذیرایی از 181 تیم حاضر در این رقابت ها قدردانی کرد.

 وزیر دفاع روسیه همچنین به خبرگزاری دولتی این کشور از حضور نظامیان الجزایر، ویتنام، سودان، میانمار، پاکسان و فیلیپین برای نخستین بار در این رقابت ها خبر داد.

 

,نظامیان ایران،روسیه،رقابت ها،بین المللی،ناتو

به نوشته نیوزویک، ناتو و آمریکا نگران برگزاری این مسابقات و دعوت روس ها از آن ها هستند.

 سال گذشته یک مقام روسی با کنایه به ناتو اظهار داشته بود که آن ها آماده شرکت در این رقابت ها نیستند. این درحالی است که ناتو مشارکت نظامی با روسیه را بابت مسئله کریمه تعلیق کرده است.

یک مقام ناتو درباره بازی های امسال نیز گفت که چنین دعوت هایی را نمی توان جایگزین اقدام های شفاف و اطمینان ساز در نظر گرفت.

 نیوزویک نوشت: یونان، تنها متحد ناتو است که  در این رقابت ها حضور یافته و فقط در یک مسابقه حاضر می شود. (رژیم)اسرائیل و مصر نیز که کمک های قابل توجهی را از آمریکا دریافت می کنند در این رقابت ها درحالی حاضرند که تیم های ایران و ارتش سوریه نیز برای شرکت در این مسابقه در روسیه حضور دارند.

 قرار است این مسابقات تا 11 اوت سال جاری (بیستم مرداد) ادامه داشته باشد.

,نظامیان ایران،روسیه،رقابت ها،بین المللی،ناتو

تمرین تکاوران ایران

خبرگزاری «اسپوتنیک» نیز در این زمینه نوشت: تیم های نظامی ایران برای شرکت در این مسابقات، ترکیبی از نفرات ارتش، سپاه و ناجا هستند و ستاد کل نیروهای مسلح ایران تلاش کرده از همه ظرفیت های خود در این مسابقات استفاده کند.

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه نیز در پیامی به شرکت کنندگان برای حضور در این مسابقات تبریک گفت.
در بخشی از پیام پوتین آمده است: «دوستان ،باعث خوشحالی من است که آغاز پنجمین دوره از مسابقات بین المللی ارتش های جهان را به شما تبریک عرض کنم.»

رئیس جمهور روسیه خاطر نشان کرد که این مسابقات به یک سنت خوب مبدل شده و به همبستگی بین کشورها کمک می کند.

 امیر«حسین شکوهی» رئیس اداره آموزش ستاد کل نیرو های مسلح ایران نیز در زمینه اهداف ایران برای شرکت در این بازی ها گفت : «جمهوری اسلامی ایران برای سومین سال پیاپی و با 16 تیم در مسابقات نظامی ارتش های جهان شرکت می کند.»

وی افزود: «تیم های شرکت کننده از ارتش در رشته های غواصی عمیق، هوابرد، کوهستان، جنگ نوین، پهپاد، هدایت ناو و تانک ، تیم های شرکت کننده از سپاه در رشته های توپخانه، نفربر، تکاور دریایی، خمپاره انداز و تک تیرانداز و تیم های شرکت کننده از ناجا در رشته های گشت جاده ای، حافظان نظم، پنجگانه نظامی و کاربران سگ با رقیبان خود به رقابت می کنند.»

انتهای پیام/م

.

منبع : farsnews.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :