Notice: Undefined offset: 0 in /home/news/domains/news.akairan.com/public_html/controllers/ArticleController.php on line 189
دهقان در پیش از خطبه های نمازجمعه تهران: ریشه مشکلات امروز کشور در نحوه مدیریت مسئولان است/ باید دادگاه جنگی اقتصادی ایجاد شود

	دهقان در پیش  از خطبه های نمازجمعه تهران: ریشه مشکلات امروز کشور در نحوه مدیریت مسئولان است/ باید دادگاه جنگی اقتصادی ایجاد شود
دبیر دفتر تحکیم وحدت با اشاره به مشکلات کشور گفت: اگر چنان چه دقیق تر به صحنه بنگریم و به دنبال ریشه مشکلات و عامل زخم های اساسی جمهوری اسلامی باشیم آن را در د

آکاایران: دهقان در پیش از خطبه های نمازجمعه تهران: ریشه مشکلات امروز کشور در نحوه مدیریت مسئولان است/ باید دادگاه جنگی اقتصادی ایجاد شود

آکاایران: دبیر دفتر تحکیم وحدت با اشاره به مشکلات کشور گفت: اگر چنان چه دقیق تر به صحنه بنگریم و به دنبال ریشه مشکلات و عامل زخم های اساسی جمهوری اسلامی باشیم آن را در داخل کشور و آن هم در نحوه مدیریت مسئولین خواهیم یافت.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، علی دهقان دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان ( دفتر تحکیم وحدت) در پیش‌ خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران گفت: کالبد جمهوری اسلامی از بدو تولد در تیررس عداوت‌ها و دشمنی‌های استکبار شرق و غرب قرار داشته و  در میدان‌های متعدد جنگ نظامی، فرهنگی و اقتصادی زخم‌هایی به خود دیده است و با مشکلات متعددی روبرو بوده است اما از منظر ما، این ضربات و زخم های فرود آمده بر پیکر نظام جمهوری اسلامی ایران از سوی دشمن خارجی  به تنهایی هرگز کاری نبوده است.

به گزارش آکاایران: * ریشه مشکلات و عامل زخم‌های اساسی کشور در نحوه مدیریت مسئولین است

وی ادامه داد: اگر چنان چه دقیق تر به صحنه بنگریم و به دنبال ریشه مشکلات و عامل زخم‌های اساسی جمهوری اسلامی باشیم آن را در داخل کشور و آن هم در نحوه مدیریت مسئولین خواهیم یافت.

دهقان ادامه داد: مردم عزیز و انقلابی، امروز یکی از موضوعات اساسی شناخت مسئولینی است که نحوه مدیریت آنان هیچ قرابتی با اسلام و انقلاب و مبانی فکری امام و رهبری ندارد.

دبیر دفتر تحکیم وحدت گفت: امروز ما با مسئولینی مواجه هستیم که در راس امور اجرایی کشور قرار دارند اما به جای خدمت به مردم صرفا به دنبال سیاسی بازی‌اند و از اینکه 9 صبح سر کار بروند و 4 عصر به خانه برگردند و در اوج فشار معیشتی بر مردم، به تله کابین بروند و عکس بگیرند هیچ ابایی ندارند.

وی افزود: ما با مسئولینی مواجه هستیم که سخت کار می کنند اما نه برای مردم بلکه صرفا برای خود و خویشاوندانشان. باید پرسید که بخش اعظم واردات دارو در دستان کدام آقازاده است؟

* آقای نیلی! وضعیت فعلی کشور دستاور تلاش‌های شماست

وی تصریح کرد: اما دسته بندی مسئولین به همین جا ختم نمی شود. عده ای از مسئولین در کشور کار و تلاش می کنند اما نه تنها نگاهشان به ظرفیت‌های بومی و داخلی نیست بلکه غرب زده اند و می‌خواهند با مدل‌های اقتصادی نئوکینزی مشکلات جمهوری اسلامی  را حل کنند. جناب آقای نیلی مشاور رئیس جمهور در امور اقتصادی ، وضعیت فعلی کشور دستاور تلاش های شماست.

دبیر دفتر تحکیم وحدت افزود: اما دسته دیگری از مسئولین کشور نیز مجدانه کوشش می‌کنند و برای مردم و انقلاب تلاش می‌کنند لکن در شناخت اولویت‌ها دچار مشکل جدی هستند باید از مسئولین صدا و سیما پرسید که آیا پوشش خبری دستگیری مفسدان اقتصادی در اولویت است یا بازتاب خبری اعترافات چند فعال صفحه مجازی اینستاگرام؟

وی ادامه داد: مردم انقلابی شهر تهران، به عقیده دانشجویان انقلابی دفتر تحکیم وحدت آنچه جمهوری اسلامی برای تحقق مرحله سوم از مراحل پنج گانه تشکیل تمدن اسلامی بدان نیاز دارد در یک جمله عبارت است از وجود مسئول مردمی همراه با نظارت همگانی.

* ویژگی‌های مسئول مردمی

دهقان درباره ویژگی‌های مسئول مردمی تاکید کرد:  مسئول مردمی رنج مردم کف جامعه را درک می‌کند و از بطن جامعه خبر دارد و می‌داند که قشر محروم جامعه برای تهیه مایحتاج اولیه زندگی با چه سختی هایی روبروست.

دبیر دفتر تحکیم وحدت ادامه داد: مسئول مردمی مردم را تکریم می‌کند و سازوکارهای اداری را طوری ترتیب می دهد که عزت و کرامت مردم حفظ شود و مردم را ارباب رجوع خود می داند و مصرانه به دنبال حل مشکلات مردم است و تحت تاثیر لابی های قدرت و ثروت فرایندها را طوری مدیریت نمی کند که منافع عامه  مردم در مقابل منافع خواص پایمال شود.

* باید مسائل کشور برای مردم شفاف شود

وی درباره نظارت همگانی هم گفت: در نظارت همگانی باید مردم را به صحنه آورد ما در جمهوری اسلامی محرمانه نداریم باید مسائل کشور برای مردم شفاف شود و این مسئله نیز نیازمند برنامه ریزی جدی برای ایجاد سامانه ی فراگیر شفافیت است.

دهقان در ادامه با اشاره به رسیدگی به وضعیت اقتصادی به عنوان اولویت اول کشور، اضافه کرد: نباید از یاد ببریم که فشار سنگین معیشتی و اقتصادی که  امروز مردم عزیز جمهوری اسلامی در تهران و سایر شهرها با آن به طور جدی روبرو هستند  نتیجه آن تفکری است که در دولت و مجلس فعلی حاکم است.

وی افزود: آری برجام عصاره همین اندیشه بود که امروز، هم محدودیت های گسترده ای در صنعت  هسته ای داریم و هم تحریم های نوین.

* مجلس و دولت به امید تحقق وعده‌های سرخرمن اروپا  به دنبال تصویب FATF هستند

دبیر دفتر تحکیم وحدت افزود: اما این مسئله به همین جا ختم نشده است و روسای دولت و مجلس بر خلاف منویات صریح رهبری بازهم به امید تحقق وعده های سرخرمن اروپا ، به دنبال تصویب  لوایح FATF در مجلس هستند و این مسئله تاسف برانگیز است.

*  باید دادگاه جنگی اقتصادی ایجاد شود

وی تاکید کرد: آنچه امروز در مقابل اتاق جنگ اقتصادی دشمن باید در داخل کشور در اولویت نخست قرار بگیرد تغییر سیستم اداره کشور متناسب با جنگ اقتصادی است. 

دهقان تصریح کرد: باید دادگاه جنگی اقتصادی ایجاد شود و پرونده برهم زنندگان امنیت اقتصادی کشور در اولویت بررسی قرار بگیرد و مفسدان اقتصادی با سرعت محکوم شوند.

وی گفت: باید آقایی دلار از بین برود و برای آن به بررسی و تصویب طرح هایی همچون پیمان پولی دوجانبه بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای موثر طرف قرارداد نیاز است.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: آری شرایط اقتصادی کشور مناسب نیست اما در این جنگ اقتصادی نباید به مردم گفت که تحمل کنید وضعیت بهترخواهد شد بلکه احزاب، گروه ها و مسئولین نیز باید با مردم و در کنار مردم باشند تا شرایط را بهتر درک کنند و به طور جدی به دنبال حل مشکلات اساسی کشور باشند و نه در فکر پاک کردن صورت مسئله.

*  اصلاح‌طلبان به دولتی که خودشان برای روی کار آمدنش تلاش کردند، ضربه نزنند

وی گفت: در همین جا خدمت برادران جریان اصلاح طلب می گویم که در این برهه حساس کنونی عدم همیاری و ضربه زدن به دولتی که خودتان برای به روی کار آمدنش تلاش کرده اید به امید دستیابی به کرسی‌های مجلس آتی تصمیمی به دور از اخلاق و انصاف است.

دهقان در ادامه با اشاره به فرارسیدن موسم حج گفت: مردم انقلابی و شریف تهران، حج و ملاقات با خداوند در اسلام جایگاه بسیار والایی دارد چه از منظر عبودیت فردی و چه از منظر عبودیت اجتماعی.

وی ادامه داد: در حوزه عبودیت فردی باید به مجاهده با نفس برخاست و در حوزه اجتماعی نیز باید پیام مبارزه با شرک و کفر را به همه عالمیان مخابره کرد و این دو مهم، هرگز نباید از یک دیگر تفکیک شوند.

* چرا اقدام اثربخشی برای احقاق حق خانواده‌های شهدای منا رخ نداده است؟

دبیر دفتر تحکمی وحدت افزود: ما حج را مقر اصلی دیپلماسی عمومی امت اسلام و رسانه ای عمومی برای اعلان مبارزه با شرک و کفر می دانیم و هرگز نباید اجازه دهیم که خدای ناکرده در شرایط فعلی جهان اسلام بعد اجتماعی حج مغفول واقع شود و این مسئله بیش از همه متوجه مسئولین و متولیان برگزاری این مراسم ارزشمند است.

دهقان  با اشاره ای به حادثه اسف بار منا در سال 94، تصریح کرد: تقریبا سه سال از کشتار حجاج عزیز بیت الله الحرام می گذرد و سوال اینجاست که چرا تاکنون نه فقط در عرصه بین المللی بلکه در عرصه داخلی نیز اقدام اثربخش حقوقی برای احقاق حق خانواده های شهدای عزیز حادثه ی منا رخ نداده است؟

*  ما به آینده بسیار امیدواریم و برای پیروزی تا انتها خواهیم ایستاد

وی در پایان گفت: در سنگر انقلابی نماز جمعه به عنوان نماینده دانشجویان دفتر تحکیم وحدت اعلام می‌کنم که ما به آینده بسیار امیدواریم و برای پیروزی جمهوری اسلامی در همه نبردها  همچون شهید صیاد شیرازی‌ها پرتلاش تا انتها خواهیم ایستاد.

انتهای پیام/

.

منبع : farsnews.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :