Notice: Undefined offset: 0 in /home/news/domains/news.akairan.com/public_html/controllers/ArticleController.php on line 189
حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی: سپاه به عنوان الگویی جامع در نظام قرار گیرد

	حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی: سپاه به عنوان الگویی جامع در نظام قرار گیرد
نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک موجود زنده و در حال حرکت است، گفت: ماهیت اصلی انقلاب اسلامی، اسلامیت آن بوده و دشمنان این را فهمیده اند

آکاایران: حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی: سپاه به عنوان الگویی جامع در نظام قرار گیرد

آکاایران: نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک موجود زنده و در حال حرکت است، گفت: ماهیت اصلی انقلاب اسلامی، اسلامیت آن بوده و دشمنان این را فهمیده اند که با تمام قوا به فکر خاموشی موتور انقلاب هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس، حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اختتامیه پنجمین دوره آموزشی توجیهی، دوره ثامن الحجج و نهمین همایش رابطین دفتر تایید شرعی ضوابط و برنامه ها که در ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد، با اشاره به خدمات و تلاشهای صورت گرفته در دفتر تایید شرعی اظهار داشت: دفتر تایید شرعی یکی از مهمترین بخش های نمایندگی ولی فقیه است که با فلسفه وجودی نمایندگی سر و کار داشته و با تلاشهای صورت گرفته، این بخش ثابت کرده است شرعی عمل کردن به معنای متوقف کردن و کند کردن کار نیست ، بلکه می شود ضمن رعایت شرع امور را  بهتر به انجام رساند.

به گزارش آکاایران: وی با بیان اینکه کارهای بزرگی در دفتر تایید شرعی انجام گرفته است، ادامه داد: راه اندازی کمیته های مختلف از اقداماتی بوده که صورت گرفته و این آمادگی وجود دارد که با رعایت مسائل شرعی سپاه و انطباق با موازین شرعی و قانونی؛ بعد معنویت افزایی بخشنامه ها و دستورالعمل های سپاه  نیز دنبال شود.

حاجی صادقی افزود: در دیدگاه مقام معظم رهبری، انقلاب اسلامی یک موجود زنده و در حال حرکت است که این موجود زنده یک موتور محرک دارد و آن دین و شرعیت است. ماهیت اصلی انقلاب اسلامی، اسلامیت آن است و دشمنان این را  فهمیده اند و  با تمام قوا به فکر خاموشی موتور انقلاب هستند.

وی گفت: آنچه که امت و این انقلاب را ثابت قدم نگه داشته است تعبد دینی است و شاخص دینی بودن یک حکومت و نهاد های آن اجرای احکام الهی،عمل به شریعت و حکم خدا و دیگری ولایتمداری می باشد.

نماینده ولی فقیه در سپاه اظهار داشت: دشمن در یک بخش باورهای دینی وارزش ها و در بخش دیگر عمل نکردن به احکام الهی را میخواهد تغییر دهد. باید توجه داشته باشیم همیشه لغزش فکری باعث لغزش عملی نمی شود بلکه در موارد زیادی لغزش عملی به تدریج باعث ایجاد لغزش فکری می گردد و  این مطلب در قرآن آمده است ؛چون گاهی انحراف عملی باعث ایجاد انحراف فکری درفرد می گردد.

وی با بیان اینکه عمل کردن به اسلام در سپاه دو بعد دارد، تصریح کرد: یک بعد عمل افراد به دین به عنوان فردی است و بعد دوم این است که سازمان دینی باشد و دینی اداره شود. یکی از عرصه های اداره شدن سازمان به صورت دینی این است که ضوابط و بخش نامه ها از دین گرفته شود و اینکه از دین نسخه و دستورالعمل برداشت گردد؛ نه اینکه فقط دستورالعمل و ضوابط بر دین عرضه گردد.

حاجی صادقی با بیان اینکه سپاه باید مثل یک تابلوی مجسم و یک الگو در نظام قرار گیرد افزود:  این مد نظر مقام معظم رهبری است و انتظار رهبری از سپاه  این است که سپاه الگو کامل در همه عرصه ها باشد.

وی افزود: زنده نگه داشتن موتور انقلاب در بطن سازمان مهمترین ماموریت دفتر تایید شرعی می باشد، اگر در بحث های فقهی و شرعی بلغزیم در معنویت هم دچار لغزش می شویم. مشکلات و نابسامانی های موجود در کشور عمل نکردن به شریعت اسلام می باشد.

حاجی صادقی دکترین و اصول حاکم بر دفتر ضوابط شرعی را  یک اصل لازم و مورد نیاز دانست و اظهار داشت: هرچه بیشتر پیش می رویم اهمیت این دفتر مشخص می گردد  و باید در کنار شریعت محوری و بحث فقهی بحث معنویت افزایی هم مورد توجه قرار گیرد و به آن رسیدگی کنند. یعنی توجه دارا باشند آیا این بخش نامه باعث افزایش معنویت می گردد یا بد آموزی دارد.

وی در پایان قاطعیت در عمل و مطالبه گری و ایستادن بر روی اصول را از دیگر وظایف این دفتر دانست و گفت: باید بنا را بر ایستادگی بر روی اصول بگذاریم و هیچ گاه نباید ایستادن بر روی شریعت و قاطعیت بر روی اسلامیت نهاد و سازمان را فراموش کنیم. 

انتهای پیام/

.

منبع : farsnews.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :